Avatar uživatele
Cascada

Ja na hořák u sporáku, nechce se zachytit v hoření ?

Mám plynový sporák Amica Model:GEM 5133 di Eco, momentálně zase jeden z hořáků ne a ne se zachytit v hoření, je důkladně čistý a dle návodu ho zapálím, to jest že stlačím otočný knoflík, přetočim doleva do polohy velký plamen přidržim až do zaženhutí plamene a i když držím o něco déle zase zhasne. Neví někdo nějakou fintu na to, mám to reklamovat, na jakém principu pracuje ta pojistka proti zhasnutí plynu, neboť v ní je určitě ten zádrhel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pojistka není proti zhasnutí plynu, ale proti úniku plynu při zhasnutí.
Pracuje na principu bimetalu. Podle toho co píšeš je porucha na bimetalu nebo seřízení vzduchu na hořáku . To zřejmě sám nezvládneš. Na bimetalu se toho moc opravit nedá a seřízení je třeba umět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Reklamuj jej u toho, kdo ti jej zapojoval – o žádné fintě neuvažuj…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Pojistka bude na principu roztažnosti kovu teplem. Proto je potřeba po zažehnutí plamene chvíli knoflík držet, aby se pojistka dost ohřála. Pokud je potřeba knoflík držet příliš dlouho nebo ani to nepomůže, je to problém pro servisního technika. Sám bych do toho nesahal. Plyn je plyn a v případě požáru nebo úniku plynu by se lajcký zásah pojišťovně určitě nelíbil, v horším případě ani policejnímu vyšetřovateli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Já po zažehnutí několikrát „zakvedlám“ knoflíkem na obě strany a většinou se chytne. Někdy na druhý pokus, někdy až na třetí, takže netvrdím, že můj „fígl“ funguje :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heleave1

Může to být tím, že to všechno má ještě naštelovaný na svítiplyn a ne na zemní plyn. Když se to měnilo, změnil se i tlak. Buď můžeš zavolat plynaře který ti za cca 500,– (před pár lety) utáhne jeden závit nebo zkus houknout po kamarádech jestli náhodou tomu někdo nerozumí. U nás to tak 6let zpátky utáhnul kámoš instalatér. A mám klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nehledej fintu, zavolej servis. Může být špatně seřízená tryska nebo je vadná pojistka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Adamv

Taky jsem to řešil a s údivem jsem zjistil že stačí prohodit knoflíky. Opravdu to funguje.

Avatar uživatele
Dochy

Jen poznámka: Nevím, jak konkrétně tento sporák, ale co jsem já viděl sporáky, tak neměli pojistku bimetalovou, ale termoelektrickou…
V knoflíku elektromagnet přidržuje ventil ve stejné poloze, jako vy, když zamáčknete knoflík… Pokud nemačkáte ani vy, ani elektromagnet, ventil se uzavře.

před 3744 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

myslíš, že tu sedí někdo ze servisu a opraví ti to přes počítač?

před 3744 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek