Já jsem nemyslel, dávat bezdomovcům jídlo v poslední den spotřeby, ale třeba 2 dny do konce spotřeby.

Nejlepší odpověď
venkovan

Na takové potraviny jsou myslím speciálně zřizované obchody, kde lidi mohou koupit levněji.
každý obchod se snaží prodat své zboží do poslední chvíle – samy dávají se slevou aby se jich zbavily.
Rozdávání má své hranice. Když budu někomu dávat zadarmo jídlo, ubytování atd, tak ho nebudu motivovat aby se začal snažit ke změně života. A ti co se nesnaží – no nevím jestli si zaslouží neustálou péči od společnosti.
A mimochodem – tak jak to v systému marketů chodí – takové zboží by nakonec stejně zaplatil výrobce a dodavatel a ne obchod.