Zlatý

Ja jakých okolností (paragraf zákoník práce) mě může zaměstnavatel vyhnat z kanceláře, vyfasuju koště a hrablo na sních

Jaké jsou přesné okolnosti nařízení jiné práce než mám v pracovní smlouvě ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V každé pracovní smlouvě je většinou uvedeno ustanovení, že pracovník bude vykonávat úkoly nařízené nadřízeným pracovníkem, které souvisejí s prací pravocníka.
Odklízení sněhu může s touto prací také souviset. Beru-li to jako zkušenost "kancelářské myšky", tak práci mimo kancelář jsme pokaždé uvítali, protože jsme si při ní většinou protáhli ztuhlé svaly a pokaždé u takové práce byla legrace.
Michale, pokud člověk sám sebe nebere zbytečně vážně, tak má život podstatně zábavnější a lehčí. Tragédie je myslet si, že mou osobnost "uráží" násada hrabla, lopaty nebo koštěte.

Další odpovědi:

Zlatý

Za totality bylo běžné, že větší firmy měly patronát na zemědělskými družstvy a zaměstnanci tam občas chodili na brigády o žních, bramborové atd. Den či dva se to dalo v pohodě vydržet, byla legrace a placený pobyt na čerstvém vzduchu. Někdy i něco navíc. Např. tehdy, když můj zaměstnavatel si zadal výstavbu garáží pro služební vozidla, stavaři nestíhali a my jim chodili vypomáhat. Byl zrovna kontrolní den a já coby zdatný brigádník právě vozil kolečka s cihlami. Když kontrola v plné sestavě /nechyběl tam náš ředitel ani kádrovák/ procházela staveniště, začal jsem nahlas vykřikovat "vidíte ty hlavouny, to jsou oni, na ně my musíme dělat", a představte si, že jsem ani nebyl potrestán, krásně jsem si to vychutnal a jednomu se ještě ulevilo. Jen říďa mně druhý den bokem s úsměvem řekl "jsi pěknej hajzlík".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.