Rokio

Která doba má obecně nejvíce kladů a lidé se v ní měli nejlépe?

Je to období Říma, renesance, současnost či jiná doba?

Původní otázka
Já doba…

Nejlepší odpověď
annas

Opět nepřesná otázka. Na historii se dá pohlížet různě.

Jedno z dělení dějin je podle kulturních období či směrů:
Směry ze sebe čerpají, doplňují se.

Na románskou kuluru, která napodobuje kulturu starého Říma, navazuje gotika, Tu „obrozuje“ renesance, po ní následuje baroko atd. Až se dostaneme do současnosti.

Toto rozdělení je samozřejmě ovlivněno místem a časem. , Zatímco v Itálii například vznikla renesance, v Čechách vládl vrcholný středověk (gotika) a válčili husité.

Současná společnost se nazývá nazývá moderní společnost, nebo také mediální společností kvůli přenosu dat.

Nedá se srovnávat život lidí. Jak jsem uvedla, život je a byl ovlivněný časem, rozvojem techniky, zvyšovala se úroveň poznání atd. Vlivem vynálezů se lidstvo posunulo dál, měnily se jeho nároky, při nespokojenost na zemi věřili v lepší život na nebi atd.

Dnes máme přebytek informací, jen si správně vybrat. Co je mnohem horší, je životní prostředí, Planeta Země musí živit velké množství lidí, určitý počet obyvatel trpí obezitou, jiní hladoví, k tomu islamizace Evropy atd.

Problémy se objevily ve všech etapách, pokud se lidé nepřizpůsobili, vznikaly rozbroje. Co je viditelné – zlepšilo se postavení žen.

Vývoj je pohyb po spirále, to další je vždy na vyšší úrovni.

„Pokrok je cesta vpřed, nikoliv k lepšímu.“
Svět není lepší, neboť lidé nechtějí být lepší, ale chtějí se mít lépe"
Jan Sobotka

Další odpovědi
anonym

Nelze odpovědět pokud jsi v té době nežil.Chválí se první republika, ale zeptej se dělníků, kteří v ní žili.Dělníci nadávali na kapitalisty jak je vykořisťují, čeledįni a děvečky spali v komürkách,to v lepších případech, v horšïch spali přímo na slámě u dobytka.
V socialismu jsme také nadávali, ale dnešní doba je lecčems horšį než socialismus.
Ostatní doby nemůžeme hodnotit.
pro sesednizkola
V socialismu jsme neměli žebráky, lidi nespali pod mosty, nebyli exekutoři, nebyli.
Lidi NEMĚLI hlad.
V dnešní době se musí šetřit více a více lidī mà hlad.
Jestliže za socialismu děda sxbabičkou odpočítãvali kolečka salãmu, tak ale NEMUSELI ŠETŘIT S VODOU A ELEKTRIKOU.V dneš­nī době také odpočítávají kolečka salámu, ale ještě odpočítávají kbelíky vody na koupàní, svítí jednou žárovkou a přemýšlí, kolik hodin denně mohou si pustit televizi.

jamar28

Záleží na místě, budu předpokládat, že myslíš území ČR. Taky nemůžu vědět, co považuješ ty osobně za klady. Já myslím, že jasně vede dnešní doba, a to proto, že dalece převyšuje minulost v těchto ohledech:

  • relativní svoboda
  • životní úroveň
  • bezpečí
  • zdraví

Ačkoliv bych našel dílčí věci, co byly v minulosti lepší, nenapadá mě nic, co by mohlo trumfnout tuhle čtyřku.

sesednizkola

Urcite dnesni doba. Bez diskuze :) ne teda, ze by nekde nechcipali lide hlady, ale ted se maji lide co se hladu atd. tyce, nejlepe jak kdy v historii.

Kelt

Je problematické hodnotit spokojenost lidí v různých dobách. Určitým měřítkem může být například průměrný plat, za kolik hodin si mohu koupit nějaké zboží, například televizor, ale zde je vždy více faktorů zahrnuto: Jiná technologie výroby, levnější, větší normy a podobně. Pak jsou ale subjektivní normy – lepší mít levnou práci doma a vidět se z rodinou, než vydělávat velké peníze a rodinu nevidět dlouhou dobu. No a v poslední řadě je třeba chápat, kdo se na tuto otázku pát – období říma – otrok a císař, jeden musel pracovat, druhý měl vše a žil v pohodě.
Ale hlavní je zdraví a pokud víš, co je třeba dodržovat abys byl zdravý, tak budeš zdravý. A dříve takové poznatky nebyly.