salsa verde

Já bych ráda věděla jestli Pražáci/Pražané mají také výrazně méně rádi obyvatele nějakého konkrétního města

Nejlepší odpověď
kropitko

Bydlela jsem v Praze několik let, teď bydlím cca 15 km od Prahy. V té době mi nikdo nevadil, proto jsem byla překvapená, když jsem přijela na Moravu, nebo kamkoliv jinam a místní tam na Pražáky pokřikovali,,,,zas­r..íPražáci apod,,,byla jsem z toho tenkrát úplně mimo,,

Já to neřeším a když někam přijedu a nadávají mi do Pražáků, tak já jim na to řeknu,,že jaký já jsem to Pražák,,Dd

Další odpovědi
anonym

Obecně venkovští řidiči pravidelně zmatkují a zdržují při rozjezdech na křižovatkách, většina z nich má venkovské SPZ.
Ale těžiště výhrad je více ve vlastním chování v hustém provozu než v nějaké regionální averzi.
Na venkové zase pražským řidičům vyčítají, že jsou na jejich ospalé poměry příliš dynamičtí a aktivní.
A tam daleko více převažuje zbytnělý lokálpatriotismus než naopak.
Doplňuji:
Ad salsa verde, vůči konkrétnímu městu? Tak s tím jsem se rozhodně nesetkal.
Kromě toho, že jsou Pražané více zvyklí na multikulturnost a tím pádem méně zatížení xenofobií, téměř všichni jezdívají někdy na venkov, kde mají chaty a chalupy a oceňují tamější klid a pohodu, kde nedostatky dostupnosti obchodů a svéráz domorodcú v hospodách chápou převážně shovívavě.
A to nemluvím o demografickém faktoru, že skoro polovina obyvatel Prahy stejně pochází ze zbytku republiky. Z pohledu století je dnes původních Pražanů už menšina.

Berušinka

Za rodilou Pražačku – nevím jestli bych to měla psát, ale tak jo … =D … NEŘÍKÁM, ŽE TOHLE DĚLAJÍ VŠICHNI! pro rejpali – nemyslím to obecně, ale když k nám do krámu – velký hypermarket přijde „vesnická“ rodina, tak všichni raději zdrháme. Občas se chovají jako čuňátka, řvou tam po sobě, jako kdyby byli na vsi a mnoho dalšího. OPAKUJI – nemyslím to globálně ale ti, co tam chodí o víkendu „po kultuře“ to je něco.

fcoop

Není to specifikované,to určitě ne.Prostě když se zahlédne auto s SPZkou,která nezačíná tím božským „A“,všichni obyvatelé naší Metropole lezou při výkřicích"Bacha – venkovské bodlo" v panice na nejbližší stromy.Někdy je fuška najít místo.

anonym

Az ted , jsem si precetla odpoved Dr. Axla a take si to tak myslim. 🙂 Tak to napsal za me.
🙂 -iv-