Avatar uživatele
salsa verde

Já bych ráda věděla jestli Pražáci/Pražané mají také výrazně méně rádi obyvatele nějakého konkrétního města

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, anonym, fcoop, anonym před 4639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Bydlela jsem v Praze několik let, teď bydlím cca 15 km od Prahy. V té době mi nikdo nevadil, proto jsem byla překvapená, když jsem přijela na Moravu, nebo kamkoliv jinam a místní tam na Pražáky pokřikovali,,,,zas­r..íPražáci apod,,,byla jsem z toho tenkrát úplně mimo,,

Já to neřeším a když někam přijedu a nadávají mi do Pražáků, tak já jim na to řeknu,,že jaký já jsem to Pražák,,Dd

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Obecně venkovští řidiči pravidelně zmatkují a zdržují při rozjezdech na křižovatkách, většina z nich má venkovské SPZ.
Ale těžiště výhrad je více ve vlastním chování v hustém provozu než v nějaké regionální averzi.
Na venkové zase pražským řidičům vyčítají, že jsou na jejich ospalé poměry příliš dynamičtí a aktivní.
A tam daleko více převažuje zbytnělý lokálpatriotismus než naopak.
Doplňuji:
Ad salsa verde, vůči konkrétnímu městu? Tak s tím jsem se rozhodně nesetkal.
Kromě toho, že jsou Pražané více zvyklí na multikulturnost a tím pádem méně zatížení xenofobií, téměř všichni jezdívají někdy na venkov, kde mají chaty a chalupy a oceňují tamější klid a pohodu, kde nedostatky dostupnosti obchodů a svéráz domorodcú v hospodách chápou převážně shovívavě.
A to nemluvím o demografickém faktoru, že skoro polovina obyvatel Prahy stejně pochází ze zbytku republiky. Z pohledu století je dnes původních Pražanů už menšina.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Za rodilou Pražačku – nevím jestli bych to měla psát, ale tak jo … =D … NEŘÍKÁM, ŽE TOHLE DĚLAJÍ VŠICHNI! pro rejpali – nemyslím to obecně, ale když k nám do krámu – velký hypermarket přijde „vesnická“ rodina, tak všichni raději zdrháme. Občas se chovají jako čuňátka, řvou tam po sobě, jako kdyby byli na vsi a mnoho dalšího. OPAKUJI – nemyslím to globálně ale ti, co tam chodí o víkendu „po kultuře“ to je něco.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Není to specifikované,to určitě ne.Prostě když se zahlédne auto s SPZkou,která nezačíná tím božským „A“,všichni obyvatelé naší Metropole lezou při výkřicích"Bacha – venkovské bodlo" v panice na nejbližší stromy.Někdy je fuška najít místo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Az ted , jsem si precetla odpoved Dr. Axla a take si to tak myslim. 🙂 Tak to napsal za me.
🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek