ja a ridicak

zdravim .rad bych se dozvedel jestli se me dotyka alespon castecne novela tr.z.pred tremi lety mi byl zadrzen ridicak za alkohol.dostal jsem podminku ctyri mesice na dva roky ana dva a pul roku zakaz rizeni.po roce me stavela policie.dalsi dva roky zakaz rizeni a 285hodin prospesnych praci.po pul roce jsem vezl syna v horeckach do nemocnice,staveli me a dostal jsem dalsi dva roky zakaz rizeni. a 3 mes.vezeni.celkem jsem 7 mesicu sedel,to s tou podminkou a hod.jsem odpracoval.alkohol jsem uz nikdy nemel!!!mam sanci dostat ridicak driv nez za ty 4 roky??dekuji

Odpovědi
Standa1

Tak předně, na výše zmiňovaný trestný čin spojený s ´alkoholem´ se ´amnestie´ 100% NEVZTAHUJE a všechny uložené tresty včetně zákazu řízení zůstávají v platnosti. POkud by se však jednalo o nedbalostní čin, tak pak by teoreticky mohl být tento případ znova projednán…

Teoretickou šanci na dřívější vrácení řidičáku máte, když po půlce trestu podáte žádost o prominutí zbytku trestu. Ale s ´alkoholem´ asi nemáte šanci na úspěch…, ale to nelze dopředu odhadnout, třebas se na vás štěstí usměje a žádosti bude vyhověno.

tomy999

přesně jak už tady kolega napsal