IUPAC oznámila oficiální názvy čtyř nových prvků: nihonium, moscovium, tennessin a oganesson. Jsou již v osnovách škol?

IUPAC = Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii.

Myslíte, že je důležité seznámit s tím i mládež na školách v hodinách chemie?

Nachází se některé z nich i v ČR?

Více zde:

Nejlepší odpověď
Kepler

Ty prvky byly připraveny uměle v urychlovačích v počtu několika atomů a okamžitě se rozpadají, nemají tedy žádný praktický význam. Jestli se do osnov vůbec dostanou, to je otázka, možná bude jen nějaká zmínka. Pořád přibývají další. V dobách, kdy jsem se učil chemii já, Mendělejevova tabulka končila nejtěžším prvkem Lr (lawrencium) s atomovým číslem 103. Od té doby přibylo 15 dalších.

Další odpovědi
dubraro

Od rozhodnutí organizace do zanesení do osnov a učebnic bude nějaký čas trvat.
Tyto prvky se určitě nenachází v ČR ani jinde na Zemi, jsou pouze teoreticky předpokládané a bude, pokud vůbec, je možné vyrobit pomocí složitého zařízení v nepatrném množství a se životností zlomku sekundy.