Pavel1212

Islám a ženy

Co Islám zakazuje ženám?

Nejlepší odpověď
quentos

  • rozvádět se

http://israel­palestine-speedy.blogspot­.com/2010/11/is­lam-is-bad-to-humankind.html

  • odhalovat se před neznámými muži, resp. muži, k nimž nemá vztah

http://www.wi­kihow.com/Dis­cussion:Become-a-Good-Muslim-Girl

  • studovat (VŠ)

http://www.da­nielpipes.org/com­ments/140576

  • je toho ještě mraky…

Další odpovědi
tom004

Prakticky všechno,čemu naše ženy říkají rovnoprávnost,a mohlo by to ohrozit jejich ovládání.

barnajka

Veškeré zákazy a příkazy vychází z Koránu. A Korán může mít milion výkladů, stejně jako Bible. Záleží, jak si ho kdo přebere a „pochopí“ :)
Quentos i tom004 mají 100% pravdu, ale neplatí to tak všude. Když mám být konkrétní – takto striktní zákazy platí hlavně v arabských zemích, kde na jejich dodržování přísně dohlíží náboženská policie. Oproti tomu třeba takový Írán, který je v očích západní civilizace obecně považovaný za jednu z „nejpošahanějších“ zemí, je k ženám docela liberální. Dívky/ženy tam úplně běžně studují na univerzitách, sdružují se v partách společně s chlapci/muži, kdejaký „pokrokový“ manžel-muslim je na svou vzdělanou ženu dokonce hrdý. :) Ani to zahalování není tak přísné – nevyžaduje se po nich ani burka, ani šátek zahalující všechny vlasy. Stačí šál, který volně zakrývá větší část účesu – vykukující ofina není žádný problém, za který by se trestalo. Minisukně, kraťasy nebo tílko bez rukávů by tam samozřejmě neprošlo, hlavně mladý holky teď hodně ale nosí šatovou tuniku ke kolenům (klidně i v pastelových barvách), k tomu úzké džíny, tenisky. Když je jim teplo, můžou si vyhrnout rukávy až k loktům a nikdo je za to nezabásne ani nezlynčuje. Jen v tradičně konzervativních rodinách platí všechny ty „předpotopní“ nařízení a zvyklosti.
Co se týká rozvodu a nevěry – to oficiálně neuznává snad žádná muslimská země, spíš jde o to, jak moc přísné postihy za to jsou. Obecně se ale dá říct, že často to končívá popravou „hříšnice“. Drsný svět…

Našla jsem zajímavý překlad Koránu – zajímavý v tom ohledu, že jednotlivé verše jsou rozděleny do tematických kapitol. Takže stačí jen vlevo kliknout na oblast, která vás zajímá – a stránka vám „vyhodí“ všechny verše Koránu, které se tomuto tématu věnují. Jak si text vyložíte, je čistě na vás :))

http://poznej­koran.cz/koran/ze­ny/