Sarrow

IQ a inteligence

IQ? Každý pod ním vidí inteligenci, ale není to tak…

Já mám vysoké IQ (150 – což je považováno za počátek geniality), ale působím přesným opakem inteligenta, jsem uzavřený neumím se pořádně vyjádřit, nerozumím a straním se společnosti, co se týká školy, tak matematika patří mezi mé nejméně oblíbené předměty a také mi zrovna příliš nejde, do učení se musím nutit a prakticky kromě časopisů nic vůbec nečtu…

Pokud je opravdu IQ tak mocné, tak jak jej mohu využít?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Všichni tito lidé nebyli příliš oblíbení, protože si zkrátka nerozuměli se svými vrstevníky a těžko s nimi našli společné téma ke konverzaci – drby, hadry a tak dále. Mají zpravidla svůj svět, protože jim moc lidí nerozumí. Vysoké IQ nemusí hned znamenat, že umíš dělat složité výpočty, to si myslí všichni, protože s tím mají spojeného Einsteina, ale podobně vysoké IQ má třeba i Quentin Tarantino – myslíš, že je to nějaký počtář? Asi ne, ale když vidíš jeho filmy… To je zase o něčem jiným. Třeba se to u tebe projeví ještě později, co my víme, co vím já? Jsem taky uzavřený typ a nerozumím si se všemi a největší odměnou pro mě je, když najdu někoho, s kým si mám co říct a dotyčný mě má rád :)

Další odpovědi
štamgast

Tak já mám IQ 140 podle Mensy a taky jsem uzavřený do sebe, moc se nevyjadřuju, jsem osamělý a skoro nic nečtu. IQ je VROZENÁ intelignece, kterou člověk má v sobě a je to logika. Není to něco, co se dá nabiflovat.

Drap

To že jsi uzavžený a spíše na okraji, to neni způsobeno IQ. Každý jsme jiná osobnost. Díky svému vysokému IQ, máš oproti jiným určitou výhodu. Jsi schopen logicky vysledovat vazby a spojitosti mezi různými informacemi. Pokud si najdeš to své, co tě zajímá a baví, jseš schopen dosáhnout i na vysoké cíle. Nic ovšem nejde bez práce a bez dalšího poznávání.

Orange

Já nevím, mně přijde, že na internetu se každý druhý génius se závratným IQ a v realitě je to pak naopak… Buď si dotyční vymýšlí (princip: na internetu nikdo neví, že jsi pes) nebo je IQ jen čísílko k ničemu.. Zatím jsem nezažil, že by se někdo úspěšný kasal s IQ hodnotou.