Berušinka

Inzerujete?

Inzerujete na internetu nepotřebné věci? Chodíte na aukro nebo na jiné inzertní portály? Co si myslíte o aukru? Je tam „bezpečno“? =D Jaké máte zkušenosti s komunikací se zákazníky nebo prodejci, pokud jste si něco takle kupovali … myslím tím, jestli jste třeba někdy nenaletěli nějakému nečestnému inzerentovi.

Prosím, o dlouhé vyčerpávající odpovědi! Ať si mám taky co číst =)) Díky za názory a zkušenosti =))
Doplňuji:
No táák =) … napište mi ještě někdo … v odkazu od Kerberus není přesně to, co jsem chtěla! =( … hezky jsem si početla u kapky =) díky …

Nejlepší odpověď
annas

Když chcete číst, podívejte se do odkazu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­152&q=Inzerce+na+au­kru&sa=Vyhledat#1396

Další odpovědi
Ponytail

Ano, na Aukro chodím a sama tam občas něco prodám. Nejčastěji jsou to knížky, které přečtu a protože vím, že bych se k nim už nevrátila, tak je pošlu dál. Nechávám je dražit od korunky a to se vždycky prodají. doma mi nezabírají místo a někomu udělají radost.
Nákupů mám za sebou taky dost, vyloženě špatnou zkušenost nemám snad žádnou. Nakupuji jen u ověřených prodejců, kteří mají kladná hodnocení.

kapka

Ještě jsem na aukru nic neprodávala, ale párkrát už nakupovala. Zatím to bylo v pohodě. Mám jen jednu špatnou zkušenost, když jsem kupovala klukům sadu postaviček filmových hrdinů /spiderman, superman a už nevím co, bylo jich šest a každý vyšel i s poštovným na pajdu/, tak ten jeden panďulák měl v tom originál balení ulomenou ruku. Ani jsem nevěděla, co to je za postavičku, tak jsem to neřešila a oželela ho. Možná v to ten prodejce právě doufal. Mimochodem, kvalita panáčků odpovídala ceně, s tím jsem počítala, takže brzy měly ulámané ručičky a nožičky i všechny ostatní postavičky a byly různě oblepené izolepou, aby se s nima dalo ještě chvíli hrát. 🙂
Kluci je tenkrát dostali pod stromeček. A abych jim je nějak rozdělila a bylo víc balíčků, tak jsem je vybalila z původního obalu a zabalila do krabiček od jiných věcí. Spiderman byl v krabici od kakaa nebo něčeho takového. Vůbec mě nenapadlo, jaké tím způsobím obdarovanému synovi trauma. Rozdělal balicí papír a uviděl tu dobře známou krabičku od potravin, krve by se v něm v tu chvíli nedořezal. Zcela zděšen vyhrkl napůl zoufale a napůl udiveně: „Ale tohle jsem si přece nepřál!“ 😁
Musela jsem se tomu smát. Pak jsem mu ukázala panáčka uvnitř a byl spokojenej.

Tak jste si Berušinko doufám hezky početla… 🙂

baghira

Nepotřebné věci prodávám na aukru (a s oblibou tam i nakupuju). 99% prodávajících i kupujících jsou normální slušní lidi (ale taky záleží, v čem jedeš – v mobilech nebo noteboocích se dělají nějaké podvody, ale třeba v knihách prakticky žádné :) ) .
A ano, považuji toto obchodování za bezpečné, pokud má člověk rozum a soudnost. Aspoň trochu :)

Drap

Neinzeruji, nenakupuji, alec čas od času tyto stránky prohlížím a hledám .

dědapetr

Na aukru nakupuji a dcera na bazárku.

tom004

Asi to tak dlouhé nebude.Ale na Aukru kupuji i prodávám,cca 2 roky,a zatím jsem neměl jediný problém.Myslím si,že k tomu nejvíce přispívá hodnocení (komentáře), se navzájem.Mimo to,u každého prodejce vidíš počet prodaných věcí,číselně,a pomocí symbolů.Dále si můžeš otevřít,kartu uživatele,toho,od koho chceš koupit,kde se o něm dozvíš důležité údaje,jako,kolik prodal,koupil,jaká je procentuelní úspěšnost,atd.Další ochranný prvek,je pojištění od Aukra.Za neuskutečněné nákupy,z viny prodejce,ručí do výše 20 000,– Kč.Takže Ti peníze,které pošleš vrátí.Při jakémkoliv hrubém porušení podmínek,jak ze strany prodejce,nebo kupujícího,takového vyřadí z portálu,bez možnosti návratu.Těch ochranných prvků,je víc,ale,snad tyto postačí,k Tvé spokojenosti.Jak už jsem napsal,zrealizoval jsem cca 70 nákupů,a pár věcí jsem prodal,zatím bez problémů.A pro­dat,se dá,snad všechno.Jo,a ještě,poplatky Aukru platí prodejce,a jsou rozumné.

barnajka

Inzeruju, ale víc teda sama přes inzerát nakupuju. A na Aukru jsem pečená vařená – co tam se dá najít za poklady!!!! :DD Nejvíc pyšná jsem na jednu starou mínci, z období let 1226–1270. Už dávno jsem podobnou chtěla jako dárek, ale byla k sehnání jen v zahraničí, s možností platby jen přes paypal (nepoužívám ho). A pak jsem ji našla na Aukru, bylo to jak dar z nebe! :D Aukce začínala na 1000 Kč, celý týden nebyl žádný příhoz! Těšila jsem se, jaký skvělý nákup udělám, protože objednávkou ze zahraničí by mě ta mince vyšla na 3000Kč určitě…a pak v poslední minutě mi další zájemce vypálil rybník: přihodil několik set, já ho musela přebít… No nakonec mě to na ty tři tisícovky vyšlo stejně, ale hlavně, že to „bylo doma“! :D Přiznám se, že platit předem se mi tehdy moc nechtělo, 3000Kč jsou docela solidní částka a měla jsem strach, abych se nedočkala nějakýho podrazu…Ale obchod proběhl na jedničku, nebylo co vytknout. Špatnou zkušenost mám jednu jedinou, paradoxně při nákupu za pár korun – kupovala jsem si od jednoho pána šátek palestinu, 129kč vč. poštovnýho. Pán shrábl peníze, šátek neposlal. Na výzvy nereagoval, peníze nevracel. Do té doby měl 100% pozitivní hodnocení, ale najednou začínal dostávat těch negativních komentářů víc – a všichni měli s pánem stejný problém, jako já. Psala jsem na Aukro mail a žádala, ať pánovi zablokují účet, protože je to evidentně podvodník, co kazí Aukru slušnou pověst… Dostala jsem odpověď, že takhle to oni nepraktikují, že k odstavení účtu přistupují až v krajním případě. Takže dodneška nemám ani šátek, ani peníze – a pán se mi asi chechtá, jak mě hezky přečural :D

A vzpomínám si na ještě jednu negativní zkušenost – koupila jsem si za cenu „Kup teď“ krásnou bundičku: do pasu, kostkovanou, s kapuckou…v ob­chodě jsem na nic takovýho nemohla narazit. Stála 89Kč(!!!). No byla mi ta cena trochu podezřelá – bunda prý byla jen asi jednou, dvakrát nošená… Prodávající měl ale perfektní honcení, podvodu jsem se nebála. Když mi bunda přišla domů, byla jsem docela zklamaná: náplety v pase i na rukávech byly plný žmolků, který za jedno nošení vzniknout nemohly. Taky u krku chyběl jeden druk na zapínání. Bunda jako taková v pohodě nositelná určitě je..ale avizovanýmu stavu teda neodpovídala ani omylem. Tipuju, že 2 sezony nošení měla za sebou určitě :(
S jedním zážitkem se ale musím pochlubit: potkala jsem se na Aukru i s jednou známou osobností :D Prodávala jsem nějaký cédéčka a on se mi s otázkou ozval na mail. Pak jsme si i vyměnili několik přátelských mailiků, protže jsme zjistili, že jsme oba stejně zapálení do muziky, hlavně té rockové :) O koho konkrétně šlo, říkat nebudu – ale ten člověk byl známý hlavně díky TV, moderoval tam jeden populární pořad. Krom toho hraje v divadle, s kamarády má amatérskou kapelu…víc indicií už nedám :)) Ale moc mile mě překvapil, opravdu ohromný člověk!!!
A mimochodem – opravdu to byl on: CD jsem mu potom posílala, takže mám dodnes adresu ;)