Avatar uživatele
Mirdas

Investovali byste do půjček?

Přišla mne reklama na možnost od nějaké společnosti aby jsme investovali do půjček které sprostředkovávají.
Ihned jsem to zamítl, ovšem zvědavost mne nedá jak to vlastně funguje a investovali by jste?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, gecco před 3034 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ne…
Respektive ano, ale jen za předpokladu minimálně 100% zajištění mnou ´investované´ sumy hotovosti (jistiny) něčím s rychlou likviditou (a podle mého ocenění).
Tedy ne…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Já investuji do půjček P2P téměř od počátku, co k nám přišly. V porovnání s forexem je to méně pracné, méně rizikové a méně výnosné. V porovnání s pronájmem nemovitosti je to zhruba stejně pracné, více rizikové a více ziskové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nikdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gumiczud

Určitě ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stanislav1

Těžko říci. Já osobně P2P nějak zvlášť neholduji. Myslím, že je tam relativně velká míra rizika.

A taky bych se divil, že by svou atraktivností v dlouhodoém horizontu mohly konkurovat klasickým půjčkám – podívejte se třeba jen na tohle: http://www.co­olpujcky.cz/puj­cky jaké obrovské množství půjček v dnešní době existuje.

Určitě půjčky jsou skvělý byznys, ale na druhou stranu bych to neviděl úplně růžově. Banky hromadí spoustu peněz, protože pracují s velkým rizikem a to podle mě bez velkého kapitálu prostě moc nejde a obyčejný člověk by se spíš spálil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, mi to přijde jako zajímavá varianta toho, jak diverzifikovat vlastní investiční portfolio. Ale člověk samozřejmě musí investovat skrz nějakou vhodnou platformu. Nedávno jsem se o investice do P2P pujcek zajímal v širším kontextu a hodně mě zaujala platforma z odkazu, která je navíc certifikovaná ČNB. Takže všechny strany mají jistotu toho, že o ty peníze nepřijdou.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání