Bronzový

Investovali byste do půjček?

Přišla mne reklama na možnost od nějaké společnosti aby jsme investovali do půjček které sprostředkovávají.
Ihned jsem to zamítl, ovšem zvědavost mne nedá jak to vlastně funguje a investovali by jste?

Odpovědi:

Zlatý

Ne...
Respektive ano, ale jen za předpokladu minimálně 100% zajištění mnou ´investované´ sumy hotovosti (jistiny) něčím s rychlou likviditou (a podle mého ocenění).
Tedy ne...
;-)

Zlatý

Já investuji do půjček P2P téměř od počátku, co k nám přišly. V porovnání s forexem je to méně pracné, méně rizikové a méně výnosné. V porovnání s pronájmem nemovitosti je to zhruba stejně pracné, více rizikové a více ziskové.

Stříbrný

Nikdy.

Pokročilý

Určitě ne.

Těžko říci. Já osobně P2P nějak zvlášť neholduji. Myslím, že je tam relativně velká míra rizika.

A taky bych se divil, že by svou atraktivností v dlouhodoém horizontu mohly konkurovat klasickým půjčkám - podívejte se třeba jen na tohle: http://www.coolpujcky.cz/… jaké obrovské množství půjček v dnešní době existuje.

Určitě půjčky jsou skvělý byznys, ale na druhou stranu bych to neviděl úplně růžově. Banky hromadí spoustu peněz, protože pracují s velkým rizikem a to podle mě bez velkého kapitálu prostě moc nejde a obyčejný člověk by se spíš spálil.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.