Mirdas

Investovali byste do půjček?

Přišla mne reklama na možnost od nějaké společnosti aby jsme investovali do půjček které sprostředkovávají.
Ihned jsem to zamítl, ovšem zvědavost mne nedá jak to vlastně funguje a investovali by jste?

Odpovědi
gecco

Ne…
Respektive ano, ale jen za předpokladu minimálně 100% zajištění mnou ´investované´ sumy hotovosti (jistiny) něčím s rychlou likviditou (a podle mého ocenění).
Tedy ne…
😉

Hlada

Já investuji do půjček P2P téměř od počátku, co k nám přišly. V porovnání s forexem je to méně pracné, méně rizikové a méně výnosné. V porovnání s pronájmem nemovitosti je to zhruba stejně pracné, více rizikové a více ziskové.

anonym

Nikdy.

gumiczud

Určitě ne.

Stanislav1

Těžko říci. Já osobně P2P nějak zvlášť neholduji. Myslím, že je tam relativně velká míra rizika.

A taky bych se divil, že by svou atraktivností v dlouhodoém horizontu mohly konkurovat klasickým půjčkám – podívejte se třeba jen na tohle: http://www.co­olpujcky.cz/puj­cky jaké obrovské množství půjček v dnešní době existuje.

Určitě půjčky jsou skvělý byznys, ale na druhou stranu bych to neviděl úplně růžově. Banky hromadí spoustu peněz, protože pracují s velkým rizikem a to podle mě bez velkého kapitálu prostě moc nejde a obyčejný člověk by se spíš spálil.

Michálek1245

Dobrý den, mi to přijde jako zajímavá varianta toho, jak diverzifikovat vlastní investiční portfolio. Ale člověk samozřejmě musí investovat skrz nějakou vhodnou platformu. Nedávno jsem se o investice do P2P pujcek zajímal v širším kontextu a hodně mě zaujala platforma z odkazu, která je navíc certifikovaná ČNB. Takže všechny strany mají jistotu toho, že o ty peníze nepřijdou.