janeve

invalidní důchod

na pokyn lékařky jsem si v době, kdy jsem byla zapsaná na úřadu práce, podala žádost o invalidní důchod. Teprve po té, co jsem práci dostala, mi přišla pozvánka k lékaři na OSSZ. Věřím, že pokud mi ho přiznají, bude to jeden z nejnižších stupňů. Má cenu i přes to jít na vyšetření a o důchod usilovat?

Nejlepší odpověď
pusinka50

určitě ano, každá koruna dobrá, ne? jen je otázka, když dostanete jen 1. či 2. stupeň a budete si oficielně vydělávat, jak dlouho vám důchod zůstane přiznán, vzhledem k tomu, že jste schopná pracovat? No v nejhorším vám ho za rok, za dva, až půjdete před posudkovou komisi, zas seberou. Ale stupeň 1 nechávají, to znamená prostě nějaké omezení v práci, tak budete mít aspoň na přilepšenou.

Další odpovědi
quentos

a proč ne? to je jako byste se ptala „má vůbec cenu žádat o pár tisíc měsíčně navíc“? ;{)> ty se přece vždycky hodí…

Sůwa

Ještě nevíš, jestli ti přiznají plný, nebo jen částečný ID a to by se ti lehčí práce hodila, protože můžeš dostat jen pár korun. Byla jsem v podobné situaci, ale naštěstí jsem mohla jít do předčasného starobního důchodu s pozdějším dorovnáním. V každém případě to nevzdávej.

Drap

Určitě, proč taky ne. Bylo by to příjemné přilepšení k platu. Ale v dnešním systému s tím moc nepočítejte.

Michal Kole

No zaměstnavatel bude mít na tebe nějaké úlevy na daních, ale zase víc admistrativy