Co vše je potřeba k podnikání na internetu?

Zdravím,

přišel jsem s originální myšlenkou (aspoň pro mě je a pro některé lidi byla taky), že chci rozjet internetové podnikání. Chci spustit web, celosvětovou síť, která tu ještě dle mě není. Máme tu videokanál Youtube, sociální síť Facebook, a tak chci rozjet také něco, co tu ještě není.

Chci se zeptat, jaké náklady jsou? Doména, hosting OK, Živnostenskej list OK, odvádění daní OK… a to by mělo být asi vše, že? Co se týče daní, tak je to tedy každý rok a jsou za to potřeba fakturace? Zajímají mě detaily kolem tohodle podnikání. Děkuji

Odpovědi
postcd

Nejdříve si vypracovat podrobně schéma a podrobnosti toho podnikání. Zjistit si kolik by co stálo. Pokud bude příjem peněz i ze zahraničí, tak tam je asi potřeba se navíc registrovat k DPH. Můžete ale nejdříve zkusit pouze českou verzi a až bude úspěšná, tak rozšířit. Také nemusíte podle mě se registrovat jako OSVČ pokud nemáte ze systému žádný příjem. Také by to šlo tedy rozjet nanečisto. Otázka je pokud byste si chtěl dát do nákladů to, co utratíte za programování systému. Někdy ty náklady jdou uplatnit zpětně. dobrý web je jakpodnikat.cz
Nejvyšší náklady budete mít na programování. Levný programátor si bere tak 200 Kč na hodinu a programovat složitý systém to mohou být desítky tis. kč. Jde také použít již hotové řešení, které se pak rozšíří o modul/plugin, který již bude jednodušší na programování. Pokud máte otázky ohledně toho programování i podnikání tak doporučuji webtrh.cz