katsumi

Internet v podnájmu často nefunguje a odmítli zařídit jiný. Můžu s tím něco dělat?

Už 4 měsíce jsem v podnájmu a 4 měsíce už řeším internet. Byt je nad kavárnou a majtelka je i moje domácí. Mám s ní uzavřenou smlouvu, kde je napsáno, že nájem zahrnuje i internet. Jenže!
Internet je pouze wifi z té kavárny pod náma a navíc často nefunguje. Tak jsem poprosila, ať nám zařídí jiný, jelikož tohle se opravdu nedá, zvlášť kvůli škole. Ale teď za mnou byla a že její táta to odmítl (očividně by to platil on a ne ona), že nám maximálně pořídí modem. Ten mi je ale k ničemu, když ta wifi stejně fungovat často nebude.
Je možný se nějak bránit? Nebo se tohle jako internet počítá (ve smlouvě není stanoveno, že to musí být internet, který nevypadává obden) a já se tím nic neudělam?
Doplňuji:
huxa: Ve smlouvě je jen zmíněno, že internet je zahrnut v nájemném, co platíme. A internet vypadává celkově v kavárně, protože je tam třeba připojeno moc lidí. Navíc modem by byl jen k zesílení signálu, ne? A my tu signál máme, jen to prostě nefachá.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nemáš fungování připojení přesněji definováno,prav­děpodobně s tím nic neuděláš. Jen jsem nepochopil, jaký modem zmiňuješ a jak souvisí s wifi.
Můžeš:

  • najít si jiný podnájem
  • pořídit si vlastní připojení (mobilní) a z tohoto titulu, případně, požadovat slevu nájmu

Doplňuji:
Ad modem – modem neslouží k zesílení signálu, ale k připojení k internetu, proto není jasná žádná souvislost s wifi
Ad smlouva – není-li ve smlouvě zmíněna přenosová rychlost a dostupnost, budeš těžko argumentovat

Další odpovědi
arygnoc

zoberte ten modem a pripojenie si zariaďte a zaplaťte sám.

v čr je najlacnejšie pripojenie k internetu v európe, neviem, čo riešite.

poskytovatelia pripojenia v čr ponúkajú mnoho možností (od pripojenia s pevnou linkou cez wifi až po optiku) i v mnohých cenových reláciách.

potreboval som 3 mesiace byť neďaleko prahy, kompletné pripojenie (zapojenie + hardware poskytol poskytovateľ pripojenia) a mesačné poplatky boli 300 kč.

no tak raz nepôjdete do hospody a máte internet.

Hamon

Presne tak, pokud neni specifikovany presne, muzes jen pozadovat kompenzaci za dny, kdy prokazes, ze nesel.
Reklama: pouzivam Tesco mobile 1,5 GB FUP za 350 Kc mesicne, obnova limitu za stovku. A s jejich kartou ti dobitou castku dorovnaji, takze vlastne platis polovinu. A mas klid, mas Net vsude.

mosoj

Vůbec se nedivím, že ti inet v bytě nefunguje. Antény jsou směrové a určitě jsou nasměrovány k pokrytí kavárny a ne tvého bytu nahoře.
Modem zapojený jako opakovač signálu by pomohl. Nevěřím že v kavárně je připojeno v jednu chvíli tolik lidí aby se tak markantně projevila agregace. I tak by ale inet šel, ale pomaleji.
Doplňuji:
Jinak samozřejmě by to šlo vyřešit samostatným klientem. Ale to znamená že budeš inet platit celou částkou a agregaci tam budeš mít též.

bolak

Bránit se budeš těžko, protože pokud budeš dělat problémy, tak ti jednoduše vypoví smlouvu a sežene si novýho nájemníka. A kvůli čemu vlastně, internet stojí 2 až 3 stovky, tudíž otázka zní, seženeš si nový bydliště za stejnou cenu, nebo maximálně o 3 stovky dráž? A mám ten pocit že asi ne, protože jinak už bys byla dávno odstěhovaná. Takže doporučuju buď najít si regulérního poskytovatele a obětovat 3 stovky. (napiš město a ulici kde bydlíš a já ti to klidně čeknu, pokud se v tom sama nevyznáš)

To je asi jediná rozumná možnost která ti zbejvá, nebo by ses chtěla s ní soudit? To by tě vyšlo asi podstatně dráž..

huxa

arygnoc-ovšem nejpomalejší.

Katsumi-pokud bys přiložila například kopii smlouvy, kde se o připojení k internetu zmiňuje, bylo by daleko snazší poradit, takto nic nevíme. Pokud by pořídil modem, mohla by ses k němu připojit, ne? Nebo nefunguje připojení ani v kavárně a je problém na straně poskytovatele připojení? Každopádně, může odstoupit od smlouvy z důvodu, že majitel neplní podmínky smlouvy.

Hlada

Než se budete handrkovat o smlouvu a peníze, tak si ujasněte pojmy. Žádný modem tam dát nemůže. Zřejmě má na mysli router. Zásadní ovšem je, že je ochotna přivést do bytu kabel. Předpokládám, že výpadky jsou ve WiFi, nikoli od providera. Tím je problém vyřešený. Jestli použiješ kabel přímo nebo přes WiFi router je na tobě.

cukrar

katsumi,
co Vám sdělil pronajímatel na tento stav internetu?

mosoj

Modem lze naprogramovat na několik způsobů. Klient, přístupový bod nebo opakovač signálu, což není nic jiného než zesilovač pro prodloužení dosahu.

arygnoc

huxa:

v čr (morava) mám wifi 30Mb/s – 300 kč
v sr (bratislava) mám optiku (100 Mb/s) – 40 euro
v británii (Belfast) mám wifi 30 Mb/s – 30 libier
v taliansku (Rím) mám pevné pripojenie (telefón) – 40 Mb/s – 45 euro.

pomer rýchlosť/cena je jednoznačný.
zlaté česko.