TONICK

Internet v mobilu (pomocí profilu WAP_GPRS) nepodporuje přihlašování na FB? Nutno nastavit jiný profil?!

Doplňuji:
I564: Díky. No, ona smska pro konfiguraci internetu od operátora Ti nastavuje WAP_GPRS profil (primárně) – změnu v profilech připojení a přidání profilu, který bude podporovat autentizaci uživatele na FB (tzn. přihlášení přes defaultní prohlížeč v telefonu). Ale operátoři dle všeho zasílají pro konfiguraci právě starší kombinaci protokolu WAP a služby GPRS, která je kompatibilní s novými službami 3G a 4G, zatímco konfigurace na sítě 3G a 4G není zpětně kompatibilní se službou GPRS a protokolem WAP. Tak jsem to nějak pochopil. Ale i tak díky a palec za snahu :)

P.S.: pojmY, nemAjí, tudíŽ, operátorovI, PřIjde,

Odpovědi
anonym

Ujasněme si nejdříve pojmi.

  • WAP ( http://goo.gl/Zkcdq ): Internetový protokol pro připojení slabších telefonu. Stránky nemájí nárok na datový přenos, či CPU ani na RAM. Tudíš 1 obrázek v řádu 20kB a ostatní jen text. Tak že takový web má do 50kB.
  • GPRS ( http://goo.gl/T3Vhh ): Zastaralá služba pro připojení k internetu (nyní 3G, 4G). Z důvodu velkého nároku na data (přepojování paketů) byly datové přenosy omezeny FUPkem (např. dostaneš 1 GiB a jedeš si, až to vyčerpáš výrazně se ti zpomalí net.). Skoro žádný operátor nepodporuje již tento protokol.

Tak že k odpovědi: Zavolej operátorovy, a požádej ho o zaslání konfigurace pro Internet. Příjde ti konfigurační SMSka kde ti to nastaví všechno samo. A pote tralala na internet.