jana91

Internet od netboxu do noveho bytu – jak?

Ahoj, stehuji se do noveho bytu, ve kterem nikde nebyl internet a mam zajem o internet od netboxu. Na strankach pisi 350za mesic (rychlost mi vyhovuje). Chci se zeptat jakym zpusobem bude probihat „instalace“ (zavedeni kabelaze ap.) – co vse se bude delat, jak dlouho a kolik to bude stat? Popripade budou napriklad s kanbelazi spojene nejake dalsi pravidelne poplatky? Jeste uvedu ze router mam vlastni. Predem vsem dekuji za odpoved.

Dekuji za odpovedi. Co myslite tim „uprevnenim“ kabelu – resp. je to neco tezkeho nebo mam radeji oslovit nejakeho kamarada at to provede on?

Odpovědi
Drap

Nedá se takto odpovědět. U každé nemovitosti je to podle podmínek trochu jiné.
Probíhá to asi tak, že přijede firma v domluvený termín, natáhne kabel , zapojí a odjede. Žádné další poplatky by vznikat neměly. Některé firmy ,účtují něco za připojení, podle délky kabelu. Tato platba nebývá velká a je jednorázová. Přesnější informace ti poskytne konkrétní firma i po telefonu.

www

POZOR, Netbox ti kabely zdarma pouze položí na zem!
Pokud budeš chtít kabely nainstalovat (provést jejich upevnění), zaplatíš nemalou částku navíc. Kontaktuj proto Netbox a na vše se podrobně zeptej, včetně té kabeláže. Takhle ‚z oleje‘ ti nikdo víc informací říci nemůže ☹
Zkušenost s Netbox

arygnoc

čo myslíte, nevedeli by to v netboxe najlepšie?
skúste tam zavolať.

;-Q

gecco

  1. zjisti si u netboxu, zda mají danou lokalitu ´pokrytou´ (pokud ne, za natažení kabelu by ses nedoplatila)
  2. zjisti si u netboxu cenu instalace (+modemu) – to, že máš vlastní router je sice plus, ale danou firmu to nezajímá, router zapojuješ až za modem

😉