Illines

Internet je bez pochyby zajimavy,ale…?

Opravdu vi vsechno na nase otazky,at jsou to prosti lide ci vedci nebo ucenci.Rekla bych ,ze v knihach je toho vice k odpovedim.Dekuji za nazory.
Doplňuji:
Led ,dekuji za upozorneni.

Nejlepší odpověď
led

Illines, je veľká škoda, že vás musím napomínať, ale názorový príspevok, dokonca bez otázky patrí do inej kategórie -Ankety a zábava.
Odpoveď na predpokladanú otázku:
„Opravdu vi vsechno na nase otazky“? – nie nevie všetko, ale od toho sú prispievatelia, aby dodali „neznalému internetu“ informácie, či už priamo alebo zoskenovaním tlačených kníh a dokumentov. Preto sa používajú rôzne vyhľadávače, aby dané informácie sústredili do svojich databáz.

Další odpovědi
Andělé

Internet vše neví,ale stále více a více se zdokonaluje.
Při studiu byl net pro mě nepostradatel­ný,hledání informací bylo snadné,rychlé a pohodlné,ale né vždy úplné.
Např.před maturitou jsem si nakoupila potřebné knihy,které mi poskytly mnohem více. A upřímně,ke knize mám úctu,vážim si ji a plně důvěřuji než netu. Některé informace se s knihou vůbec neztotožnovaly a to mě utvrdilo v plnou důvěru ke knihám.
Sice jsem musela jít,knihu si koupit,vyhledávat a přemýšlet,ale o to více se mi to vyplatilo. Hodně jsem z nich čerpala a více pochopila.
Takové počteníčko na klidném místě v knihovně má své kouzlo..Na kvalitní knihy net prostě nemá. Nedám na nědopustit,at je k nim cesta delší než k netu..:-)

www

Na běžné věci si troufám říct, že stačí.
Některé odborné věci najdeš ale častěji tištěné v různých, mnohdy i ne zcela veřejných publikacích (např. Věstníky).
Zkušenost

IK

Internet je ve vztahu ke knihám velmi mladý. Tisk knih má tradici i zázemí. Internet hodně těží z dobrovolnosti přispěvatelů…vzni­kají nové formy a hlavně je vše dostupné.
Ale dobrou knihu chce mít člověk u sebe, chce ji brát do ruky a ví co v ní najde.
Doufám že internet způsobí že se nevyplatí vydávat špatné knihy, od revoluce se zvedla kvalita zejména encyklopedií a knih pro děti s množstvím fotografií a obrázků..

anonym

Ad IK – skvělý příspěvek. jenže zkušenost s knihami vydanými po revoluci mám dvojí – budˇ opravdu dobré, ale hodně drahé (mnohdy i ty drahé s chybami), nebo méně drahé, ale přesto ještě drahé, se špatnými překlady a s takovým množstvím chyb, že občas ztrácí text význam. Taky mám ráda knihu v pevné vazbě, kterou si mohu vzít do ruky, listovat v ní a vnímat to zvláštní vyzařování. Jako by každá kniha promlouvala svým vlastním jazykem.

Illines

Led ja se nezlobim,ale jsem to podala asi trochu jinak,nejde o odpovedi na tomto serveru co se nyni nachazime-ja to myslim vseobecne.