Internet Explorer 9

Jaký je váš názor na IE9 http://www.zi­ve.cz/clanky/tre­ti-ie9-platform-preview-opet-o-kus-rychlejsi/sc-3-a-152832/default.aspx je lepší jak IE8? a jak je to s jeho bezpečností

Nejlepší odpověď
anonym

je lepší než předchozí verze samozřejmě, implementuje užitečné technologie po vzoru svých konkurentů a ve srovnání s konkurenčními prohlížeči pozvolna dohání co zaspal … špičková volba to stále určitě není, i když snaha tu patrná je.

stávající vývoj u internetových prohlížečů je takový že firefox, safari či chrome implementují nějakou novinku (html5, canvas, rychlý javascript, gears), microsoft čeká a po nějaké době ji okopíruje. To co v uvedeném článku čtete dnes o IE9 to jste si mohli přečíst před půl rokem u firefoxu a chrome … taková je skutečná realita bez marketingových příkras.

můžeme být však rádi, že doba až kriticky zmetkových verzí IE6 a IE7 je už za námi.

///

reklamní kampan microsoftu, která se opírá o slovo „bezpečnost“ s klidem považujte pouze za marketingový trik, nic jiného to skutečně není. V tomto ohledu totiž IE9 nijak nevyniká nad ostatními. Pouze řeší problém svých vlastních dřívějších verzí, jejichž zabezpečení bylo skutečně velmi zlé. Reklamní kampaní si opravuje velmi špatnou pověst mezi profesionály i uživateli nasbíranou v minulých letech řadou zneužitelných a zneužívaných chyb …

////

Za nejlepší volbu pro běžné uživatele lze stále považovat prohlížeče na jádru webkit (Google Chrome 6, Apple Safari 5) – jsou rychlé, technicky na špičkové úrovni a mají jednoduché ovládání. Pro náročnější uživatele, kteří si rádi přizpůsobí prohížeč svým požadavkům je díky systému všehoschopných doplňků stále jedničkou Mozilla Firefox 3.x (chystá se další významný milník v podobě 4 verze) s tak výrazným náskokem, že mám pochyby o tom, že by jej v dohledné době kterýkoliv další prohlížeč dostihl – takto neomezená rozšiřitelnost a upravitelnost prostředí a jeho funkcí je totiž dána velmi odlišnou vnitřní architekturou tohoto prohlížeče.

Další odpovědi
GangstaHelper

Ode mne to vyzní hodně primitivně, ale stačí mi pohled na okno a vím, že o něj nemám zájem. Zlatá verze 6. Moc nevěřím, že se microsoft moc poučil, protože srovnání verze 7 a 8 je taky neuspokojující. Nadšeně na něj čekat nebudu, ale vyzkouším ho, až ho u někoho uvidím.

A k vaší otázce o bezpečnosti vám řeknu jen svůj názor – je to přeceňované. Bezpečnost závisí hlavně na uživateli. Různé otravné varovné funkce jsou nepřesné a dají se snadno obejít. Jejich přítomnost přispívá k pocitu bezpečí ale hlavně retardaci uživatele – nevzdělává, jak různé hrozby poznat.