Nechápavé

Lze se připojit v bytě k Internetu přes router, aniž bych měl PC?

Nechavam si zaridit internet do bytu, cena bude 3000 montaz+antena a kabely… Chci k tomu dokoupit wifi, pujde pripojit se doma na ten wifi router, abych chytl internet, i prestoze nemam PC?

Tu posledni vetu jestlu nemam uspecialku atd nechapu

Odpovědi
gecco

Velmi pravděpodobě k tomu půjde připojit klasický router (WAN-W/LAN) – ověř si, co ti ´poleze´ z modemu…
😉
A jo – na wifi se připojíš každým zařízením, které wifi ´umí´ (jen si ještě ověř, jestli nemáš nějako uspeciálku – běžné stardardy wifi u koncových zařízení jsou g/n).
_____________­_______________
Nejběžnější – v současnosti používaný, standard wifi je „n“ (případně „g“ či „b“) a ten ´umí´ i běžné routery.
Ale teoreticky bys mohl mít nějaké zařízení se standardem „ac“ – a tedy bys i potřeboval router, který umí i tento standard. I když – o telefonu či tabletu s „ac“ snad ani nevím…
😉

jáára

3000? A to je někdo ochotnej zaplatit? Dobrá, od dneška zvedám ceny za instalaci.

A jó, tvoje přípojka bude ukončena kabelem s RJ45, tam si pak zapoj wifi router jakej chceš. Konfigurace pomocí mobilu však bývá pakárna…

gecco

Jááro – předpokládám, že za tři litry mu to nakonfigurujou ´v rukavičkách´…
😉

jáára

Nee, za to je Routerboard, anténa, krabička na RB, držák a kabel… Celá práce končí tím kabelem.
Nastavení domácí wifiny je nadstandardní služba.