Paulovič

Internet bez povolení

Dobrý den,

chci se zeptat. Měl jsem internet od menší soukromé firmy u které byl několik let. Před měsícem jsem ale odešel, a vypověděl smlouvu. Přišel mi od jednatele firmy dopis, že mám neuhrazenou jednu platbu. Jenže jsem se z novin dozvěděl, že firma která internet provozuje nemá stavební povolení na pokládku kabelů které rozvádějí internet po městě. Firma si chce veškerá povolení vyžádat zpětně a to už bez nich finguje 6 let. Má otázka zní: Mám firmě zaplatiti dlužnou částku asi 600,– ihned a nebo počkat až si nechá zpětně vystavit veškerá povolení? Má vůbec firma nárok po mě částku vyžadovat když vlastně celou dobu fungovala na černo?
Děkuji
Doplňuji:
Jen pro uživatele ocko: Nejsem dlužník mou chybou, chyba se stala na straně banky, tak mě prosím neurážejte.

Nejlepší odpověď
www

Zaplatit ihned.
Problémy firmy jsou její problémy, dlužná částka je problém tvůj.
Názor.

Další odpovědi
Vseznalek88

Předpokládám, že firma na černo nepodnikala – respektive že je zapsána v živnostenském i obchodním rejstříku.
To že se dopustila nějakého protiprávního jednání vůči 3 osobě pro Vás není vůbec zajímavé.
Vy máte smlouvu s onou internetovou společností.na poskytování služeb. Pokud jste služby čerpal musíte zaplatit.

BTW to že v novinách někdo něco chytrého napíše ještě neznamená že to tak skutečně je. V novinách se také psávalo " Se SSSR na věčné časy !"

anonym

Ke dvěma shodným názorům přidávám třetí:
Internet máte na základě řádně uzavřené dodavatelskood­běratelské smlouvy. Tato smlouva je pro vás závazná, ať se s firmou děje cokoliv.
Již skutečnost, že jste se stal dlužníkem, nesvědčí o Vaší dobré platební morálce.
Pro Vás není omluvou nic, co musí řešit dodavatel služby, kterou jste řádně ukončil.
Bez ohledu na skutečnost, že dodavatel internetu musí řešit své organizační záležitosti, je zde možnost vymáhání Vašeho dluhu prostřednictvím k tomu určených kanceláří. Tam by už šlo o podstatně vyšší částku.
De facto Vás nikdo nemůže nutit, abyste dluh uhradil hned. (Ale já bych to určitě bez průtahů udělala.)
Možná pro Vás bude zajímavější si počkat, až naroste o služby právníka, penále, pokutu, náklady společnosti řešící pohledávku. Počítám navýšení cca o 10 tisíc. Pak už to bude zajímavější.

Mapel

Rozhodně zaplatit za poskytované služby. Jejich oprávnění řeší ŽÚ a ne zákazník.