Avatar uživatele
Berušinka

Interiérové dveře

Nevíte na kolik by přišla montáž nových interiérových dveří? Když počítám i koupelnu a wc – tak je to dohromady 5 dveří.
Vůbec tomu nerozumím, tak se raději ptám. Hledala jsem to na internetu, ale spíš bych potřebovala nějaké rady od Vás – jako od „spotřebitelů“ =)
Vím, že dveře si můžu koupit třeba dopředu. A co ty futra? Nebo jak se tomu říká? Ty normálně neprodávají k těm dveřím nebo ano?
P.S. Bydlím v Praze, takže ceny budou asi hodně vysoké, že? =(
A kdyžtak mi i napište, na co si mám dát pozor a co si mám ohlídat.
Moc děkuju alespoň za malou pomoc. A nesmějte se mi =P Jsem ženská – tomuhle moc nerozumim =)

Doplňuji:
No, myslela jsem, že ty kovové zárubně dám také pryč, ale nakonec jsem se rozhodla, že koupím jen ty dveře a „hodim“ je na panty sama =)
Akorát se bojím, že třeba nebudou mít rozměry akorát na to – nebo se to během let nemění?
Aby šly ty dveře třeba i dobře zamknout, aby nešoupaly apod.
U koupelny a u wc jsou panty 2, u těch od pokojů 3 – doufám, že na to dveře najdu.
Kdyžtak pak víc v diskuzi.

Jinak moc děkuji za info.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář před 4595 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom o jaké dveře se jedná. Pokud se jedná o dveře s kovovými zárubněmi, lze zárubně nechat a koupit nopvé dveře podle velikosti… cena dveří cca 1000 – 2500, podle druhu.Pokud by se měnily i zárubně /futra/, tak cena kovových cca 700 – 1000kč. A je nutno připočíst zazdění. Pokud se jedná o obložky tak je asi nutno nechat je nainstalovat odborníkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Futra – zárubně – můžeš mít i stávající, pokud se ti líbí a hodí se k new dveřím.
Jinak potřebuješ jen vědět šířku dveří a jestli jsou pravé či levé. A pak si vybrat ty, které se ti líbí a domů hodí.
Nasadí se na panty a je hotovo.
Pokud chceš mít i zárubně ve stejném designu jako dveře, tak se musí vybourat.
A to záleží na režii té, které firmy.
Dveře stojí od pár set do třeba 10 tis. Kč.
Záleží jen na tobě, jak chceš velkou změnu a kolik chceš investovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Skus se zeptat u stavební firmy. Pokud jsou to jen křídla tak je usadí truhlář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
modroočka

Před rokem jsme obměnili komplet dveře v bytě 1ks stál cca do 5.tis. + nové kliky (1ks 1.200,–Kč), futra (zárubně jsme neměnili) nakupovali jsme v Baumaxu. Jsem maximálně spokojená, i prodavač byl vstřícný a poradil dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek