Berušinka

Interiérové dveře

Nevíte na kolik by přišla montáž nových interiérových dveří? Když počítám i koupelnu a wc – tak je to dohromady 5 dveří.
Vůbec tomu nerozumím, tak se raději ptám. Hledala jsem to na internetu, ale spíš bych potřebovala nějaké rady od Vás – jako od „spotřebitelů“ =)
Vím, že dveře si můžu koupit třeba dopředu. A co ty futra? Nebo jak se tomu říká? Ty normálně neprodávají k těm dveřím nebo ano?
P.S. Bydlím v Praze, takže ceny budou asi hodně vysoké, že? =(
A kdyžtak mi i napište, na co si mám dát pozor a co si mám ohlídat.
Moc děkuju alespoň za malou pomoc. A nesmějte se mi =P Jsem ženská – tomuhle moc nerozumim =)

Doplňuji:
No, myslela jsem, že ty kovové zárubně dám také pryč, ale nakonec jsem se rozhodla, že koupím jen ty dveře a „hodim“ je na panty sama =)
Akorát se bojím, že třeba nebudou mít rozměry akorát na to – nebo se to během let nemění?
Aby šly ty dveře třeba i dobře zamknout, aby nešoupaly apod.
U koupelny a u wc jsou panty 2, u těch od pokojů 3 – doufám, že na to dveře najdu.
Kdyžtak pak víc v diskuzi.

Jinak moc děkuji za info.

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom o jaké dveře se jedná. Pokud se jedná o dveře s kovovými zárubněmi, lze zárubně nechat a koupit nopvé dveře podle velikosti… cena dveří cca 1000 – 2500, podle druhu.Pokud by se měnily i zárubně /futra/, tak cena kovových cca 700 – 1000kč. A je nutno připočíst zazdění. Pokud se jedná o obložky tak je asi nutno nechat je nainstalovat odborníkem.

Další odpovědi
terry

Futra – zárubně – můžeš mít i stávající, pokud se ti líbí a hodí se k new dveřím.
Jinak potřebuješ jen vědět šířku dveří a jestli jsou pravé či levé. A pak si vybrat ty, které se ti líbí a domů hodí.
Nasadí se na panty a je hotovo.
Pokud chceš mít i zárubně ve stejném designu jako dveře, tak se musí vybourat.
A to záleží na režii té, které firmy.
Dveře stojí od pár set do třeba 10 tis. Kč.
Záleží jen na tobě, jak chceš velkou změnu a kolik chceš investovat.

elektrikář

Skus se zeptat u stavební firmy. Pokud jsou to jen křídla tak je usadí truhlář.

modroočka

Před rokem jsme obměnili komplet dveře v bytě 1ks stál cca do 5.tis. + nové kliky (1ks 1.200,–Kč), futra (zárubně jsme neměnili) nakupovali jsme v Baumaxu. Jsem maximálně spokojená, i prodavač byl vstřícný a poradil dobře.