stefkac

interiér......

Jakými přípravky nejlépe vyčistím sedačky?Pokud možno co nejlevnější.

Nejlepší odpověď
mosoj

Můžete použít mokré nebo suché čištění. Každý způsob má své příznivce a odpůrce.
Ja osobně na sedačky a koberce používám suché čištění a přípravek KOBOSAN od Vorwerku. V poslední době je natrhu i podobný přípravek VANISCH. Přípravků na suché čištění je ale víc.
Přípravek zapracujete ručně kartáčem, necháte uschnout a vysajete výkonným vysavečem ( není třeba vysavač za 60 000 Kč !!). Osvěží to i barvu potahu a získá se voděodpudivá úprava.

Mokrým čištěním uděláte z prachu blátíčko, které úplně neodstraníte ani výkonným vysavačem a potahová látka ztvrdne.

Další odpovědi
sisi0110

Záleží na tom, z jakého jsou materiálu a o jakou skvrnu, špínu jde. Pokud máte na mysli normální polstrované sedačky a jde vám o normální údržbu, kdy jsou jen zašlé je nejlepší půjčit si vysavač na koberce a ten na ně použít, vytáhne to z nich fakt všechno. Do toho vysavače se používá ředěný Vanish na koberce. Příklad půjčovny:http://www.puj­covnyekolux.cz/

panenka

čistím ji zásadně vanishem – přímo na poltrování – je v lahvičce a ani není moc drahá, buď si jí rozděláte ve vodě a čistíte to tou pěnou nebo na skrvnu nalejete trošku toho přípravku a vydrhnete. Jo a pak až to uschne tak to musíte vysát a máte sedačku jak novou.