Fleuretka

Intergram, práce kontrolora, zkušenosti?

Dobrý den, chci se podělit o svoji negativní zkušenost s prací na pozici kontolora pro společnost INTERGRAM. Do společnosti Integram jsem nastoupila s nevelkým očekáváním, ale s velkou finanční motivací ze strany společnosti. Práce spočívá v návštěvě provozoven,kde hraje rádio či tv a nemají za to u integramu uhazený poplatek. Nejdříve najdete provozovnu, zkontolujete na intenetu poplatek, poté sepíšete uvnitř protokol a ještě uděláte fotku provozovny i zařízení, které hraje. Policii jsem volala ke své ochraně poprvé po 14ti dnech. Protokoly a fotky delší dobu doma kompletujete, zasíláte reporty, denně se hlásíte. V mém případě i 4hodiny dojíždíte. Svým vozem. Ano, osobně jsem více než dobrá a integamu jsem vydělala za měsíc v řádu set tisíců… Sobě ne zas tak skvěle, ale zasto jsem dobře pojezdila. Integram bohužel nedodžuje zákonnou normu a neplatí 3,60 kč za benzín. Mě jako ten měsíc nejlepšímu pracovníkovi nedal ani 2kč/km. K dohodě bohužel není žádná doložka, takže už se spravednosti nedovolám, ale apeluji na všechny další, ať nikdy neprojíždí svůj benzín na dohodu o provedení práce, protože firma jim pak nemusí zaplatit tolik kolik slibovala. Ale i přes jejich skvělé pacovní výkony je klidně oškubá. Před fimou Integam ještě jednou varuji. Je to práce která je nevděčná a 80kč za protokol bohužel není nakonec tolik, aby se ve dny kde nemáte štěstí na nezkontolované provozovny vyplatilo vůbec jezdit. Vedení firmy navíc nekomunikuje, mail mají všude uveden jen jeden a stále se mnou jednají jen operátorky, z nichž některé mají chování řeznického psa. Máte někdo podobnou zkušenost?

Odpovědi
Hlada

Dala jste se na špinavou práci a po zásluze jste v jiné formě sklidila to, k čemu jste se propůjčila. Vám se snad zdá, že rádio v hospodě, hotelovém pokoji nebo v autobuse je takové užití uměleckého díla za které se musí platit?

Drap

Zkušenot podobnopu nemám a doufám, že ani mít nebudu. Co se otázky týče, myslím, že sem nepatří. Jistě najdeš spoustu chatů, kde si tě rádi vyslechnou.

Reaper888

Milá Freuretko,
pisi zde, protože mám také zkušenosti s Intergramem. Nejprve bych chtěl uvést na pravou míru zaměstnavatele .. a to není intergram, nýbrž jím pověřená společnos Collective Intelligence a.s..
Už to, že nevíte u koho jste pracovala mi přijde divné, ale budiž.
To že jsi musela volat policii asi znamená, že si představuješ že půjde vždy vše po másle a ono nešlo :D… to je jako bych si stěžoval že jsem musel zavolat policii, protože mě někdo zbil, okradl, či jako zaměstnanec hospody tu mám problémového hosta, co obtěžuje .. atd… atd… atd..
popis práce souhlasí, jen je vše denně, ne jen hlášení kde že to vůbec jste..

Jestli jste byla tak dobrá, jak tvrdíte, vydělala byste si normální peníze i po zaplacení benzinu, ale je pravdou že pokud jste autem dojížděla 4 hodiny, tak jste jezdila přes celou republiku, což Vás osobně trochu nechápu, že jsi nedokážete spočítat náklady na benzin.
Collective (u vás intergram) s Vámi sepsal DPP (dohoda o provedeni prace), kdy byly jasne vypsany podminky, za kterych se pracuje a pokud jste si ji neprecetla a nevite ze na DPP nemuzete ze Zakona pozadovat jizdne, je mi Vás líto.. pro mě jsou toto celkem základní obecně známé informace + neznalost zákona neomlouvá že :D.
Abych se jeste vratil k tomu jizdnemu… drive se proplacelo jizdne a byly mene hodnoceny kontroly, bohuzel se naslo nekolik vykuku, kteri si posleze fakturovali tisice Km… coz samozrejme zadny zamestnavatel nechce platit nekomu projizdeni, pokud vubec jezdil… na popud techto individui se zrusilo vyplaceni cestovneho a zvysily se odmeny za kontrolu a ja osobne jsem na tom od te doby byl o 30 % financne lepe, nez za starych podminek, ktere se zneuzival.
Dalsi vec co me zarazi je ta, ze si myslite, ze tyto poplatky jdou lidem do intergramu a zde to prezentujete jako cisty vydelek co si intergram necha… aneb dalsi informace co Vam unikla. Intergram následne rozdeluje poplatky mezi umelce, to je jeho prace.

s chovanim operatoru je snad jedina vec, se kterou s Vami souhlasim, ale jen nekteri.. proste co clovek to povaha.

Vam osobne doporucuji si cist pracovni smlouvu pred podpisem a co nevite, na to se u pohovoru zeptejte, pak jako ve vasem pripade uz je na brekot pozde. ale schazovat vinu na druhe je ubohost.
neboli " Hnus velebnosti"

roman.semora

Co jsem slyšel, tak obměna kontroloru u INTERGRAMU, resp. u Collective Inteligence je obrovská, přičemž v současnosti prý už ani nevykonávají kontroly, jelikož u nich nikdo nechce pracovat, ono já se jim ani nedivím – jsou lepší způsoby, jak se uživit!

Fleuretka

Ráda bych dodala, že o problematice jsem se dozvěděla až při nástupu. Ano, nesouhlasím s těmito společnostmi, které obírají pod záštitou státu jiné, ale myslím si, že je pochopitelné, že jsou případy, kdy prostě člověk bohužel musí vzít jedinou práci, která se mu v tu chvíli naskytne. Určitě si nemyslím, že by mělo být zpoplatněno rádio v autobuse, či hotelovém pokoji. Při pouštění tv v restauracích, kdy tam opravdu lidé jdou třeba za účelem sledovat fotbal už si tak jistá nejsem. Jako člověku mi to připadá nesmyslné právě proto, že to dává prostor právě rozšiřování dalších a dalších stupidních poplatků…