Avatar uživatele
Grim Reaper

Inteligencia – klesá, stúpa alebo je stála?

Dobrý deň. Mám otázku, keď som bola ešte malá, bolo mi merané IQ a bolo veľmi vysoké… Zaujímalo by ma, či som na tom stále rovnako. Môže IQ klesať, stúpať alebo je dané a nemenné? Predom veľmi ďakujem za ochotu odpovedať, Lady Grim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, kapka, hanny 2, Deli, Pájo, Wang před 4530 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Jestli Vaše IQ vzrostlo, je stejné nebo stagnuje Vám odpoví IQ-test, který si uděláte znovu.
Jenže IQ je „pouze“ hodnota (číslo) podložená inteligenčním testem. Můžete mít přirozenou inteligenci a vyvinutou schopnost logického myšlení, což Vám pomůže snáze IQ-test vyplnit a získat v něm vysoké skóre. Pokud se setkáváte s IQ-testem po prvé, můžete být v nevýhodě.
IQ-testy se dají „naučit“… tzn. naučíte se a připravíte na způsob řešení položených otázek, naučíte se řešit konkrétní typy úkolů, se kterými se tam setkáte. Při dalším testování IQ si můžete ještě značně přilepšit.
Proto bych IQ-testům nepřikládal přílišnou a přehnanou váhu. I když např. pro personalistu znamenají jistý druh důležité doplňující informace.
Dle mého názoru jsou důležitější EQ-testy, psychotesty atd.
Tím chci říci, že inteligence je vrozená vlastnost, nemůžeme tedy její míru ovlivnit, ale můžeme ji rozvíjet získáváním zkušeností a procvičováním modelových situací.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Nevím, já si raději IQ neměřím. Ale co vím, tak jsou situace, kdy mi rychle klesne. Například při pohledu na ledničku, někdy i jinam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Mně už nestoupe…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Inteligence závisí na prostředí, nikoli na genetické výbavě,tzn. že inteligence potomků není geneticky dána inteligencí jejich rodičů.
Vrozená inteligence klesá kvůli degeneraci.
Inteligence jako genetická výbava se nemění, IQ ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Ke čtyřicátýmčtvrtým narozeninám jsem si věnovala IQ test a věk je zajímal při vyhodnocování, ta degenerace se zohledňuje:-)
Ve výsledcích jsem se ocitla mezi manželi Clintonovými, Hillary byla nade mnou, Bill pode mnou, napsala jsem to do svého CV, ale žádného personalistu to dosud neuchvátilo..(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek