georgia

Inteligence

Podle čeho poznáme iteligentního člověka?

Nejlepší odpověď
Retko

Zadny neni :)
Inteligentni rasa prece jeste nebyla objevena, jak tu rikal jeden kolega. Hehe, tato hlaska se mi libi.

Další odpovědi
COVERENDER

Ja si teda myslim ze komplexne inteligentní clovek se nepozna jenom podle IQ ale z velké části taky svym vystupováním a praktickým myšlením. Kolik je chytrých vysokoškolaku kteří jsou v praktickém životě naprosto nepoužitelní a kolik je lidí např. s vyučnim listem kteří si vědí rady v praktických problémech… Myslim ze byt inteligentní je komplexní záležitost a nezávisí to jenom na IQ…

iwetax

Můj přítel má nízkou inteligenci, ale v běžném životě to není poznat je velmi šikovný a praktický, dokáže vyřešit spostu věcí. A co na tom , že si nepamatuje letopočty a neví kdy se: pýše i nebo y blbje. K tomu ho nepotřebuju a jinýho bych nechtěla.

Nuk nuk

Výška inteligence člověka se celkem běžně měří pomocí testů IQ, ale pozor, nikoliv těmi na internetu nebo v časopisech a knihách. Skutečný psychologický test je daleko komplexnější.

Inteligence ale jako taková je něco jako určitá „kapacita“ a na každém z nás záleží jak tuto kapacitu využijeme a obrazně řečeno, čím budeme svůj mozek „živit“. Je známo, že většina diktátorů byli a jsou lidé s poměrně vysokým IQ.

Takže, inteligentní člověk se dá poznat podle určitých schopností, potažmo pomocí testů.

Slušný člověk se pozná podle způsobu uvažování, chování a postoje k sobě sama i ostatním. Může mít ale o poznání nižší inteligenci než ten diktátor.

fortin

Já odhadnu inteligentního člověka. Jsou ale inteligentní lidé kteří na těchto stránkách hledají návod jak „vyčůrat“ s tím druhým člověkem který rovněž navštěvuje tyto stránky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-mozne-2