Avatar uživatele
Zvědavý

Instruktor v autoškole je nebo nutně nemusí být i majitel té autoškoly ?

Chci říct že jsem viděl pár autoškol kde byl majitel zaroven i instruktor – platí to tak všude ??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3531 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Často to tak bývá, ale nemusí.
Instruktor AŠ většinou pracuje na živnost, nebo je majitel AŠ. Jako zaměstnání v klasickém pracovním poměru by být mohl, ale nikdy jsem o nikom takovém neslyšela, AŠ jsou dost sezonní záležitost a třeba v zimě dělá řidičák jen málo lidí, takže by se jim nevyplatil. Hodně lidí tuto práci dělá jen jako přivýdělek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Je běžné, že majitel je současně instruktor – přece si nebude hryzat nehty nudou a k tomu platit zaměstnance???
Ale ani zdaleka nejsou všichni instruktoři i majiteli – tolik autoškol zase v Česku není.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rmajlka007

U nás v malém městě(9000 oby­vatel) jsou asi 4 autoškoly a u všech jejich majitelé zároveň i učí řídit+mají nějaké další lektory navíc, asi aby je na tom sedadle nekleplo 🙂 Tito pánové pracovali ještě za komunistů jako instruktoři, mají licenci na to učit lidi řídit a po revoluci šli do soukroma(tak jich to podle mě udělala většina). Byli by blbí, kdyby seděli doma na zadku a platili ostatním. Myslím, že z toho mají celkem slušné peníze, zájem o autoškolu byl i v zimě u nás na škole velký, aspoň tady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie je povinnosťou, aby majiteľ autoškoly bol súčasne aj kvalifikovaný inštruktor, tak isto ako majiteľ nemocnice nemusí byť lekár. Dôležité je, aby jeho zodpovední pracovníci boli kvalifikovaní v zmysle zákona.
Ďalší odborní pracovníci, či už na plný, alebo čiastočný pracovný pomer, dohodu, alebo v inom zmluvnom vzťahu (živnosť) musia byť kvalifikovaní pre požadovanú prácu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek