Bronzový

Instruktor v autoškole je nebo nutně nemusí být i majitel té autoškoly ?

Chci říct že jsem viděl pár autoškol kde byl majitel zaroven i instruktor - platí to tak všude ??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Často to tak bývá, ale nemusí.
Instruktor AŠ většinou pracuje na živnost, nebo je majitel AŠ. Jako zaměstnání v klasickém pracovním poměru by být mohl, ale nikdy jsem o nikom takovém neslyšela, AŠ jsou dost sezonní záležitost a třeba v zimě dělá řidičák jen málo lidí, takže by se jim nevyplatil. Hodně lidí tuto práci dělá jen jako přivýdělek.

Další odpovědi:

Je běžné, že majitel je současně instruktor - přece si nebude hryzat nehty nudou a k tomu platit zaměstnance???
Ale ani zdaleka nejsou všichni instruktoři i majiteli - tolik autoškol zase v Česku není.

Pokročilý

U nás v malém městě(9000 obyvatel) jsou asi 4 autoškoly a u všech jejich majitelé zároveň i učí řídit+mají nějaké další lektory navíc, asi aby je na tom sedadle nekleplo :-) Tito pánové pracovali ještě za komunistů jako instruktoři, mají licenci na to učit lidi řídit a po revoluci šli do soukroma(tak jich to podle mě udělala většina). Byli by blbí, kdyby seděli doma na zadku a platili ostatním. Myslím, že z toho mají celkem slušné peníze, zájem o autoškolu byl i v zimě u nás na škole velký, aspoň tady.

Zlatý

Nie je povinnosťou, aby majiteľ autoškoly bol súčasne aj kvalifikovaný inštruktor, tak isto ako majiteľ nemocnice nemusí byť lekár. Dôležité je, aby jeho zodpovední pracovníci boli kvalifikovaní v zmysle zákona.
Ďalší odborní pracovníci, či už na plný, alebo čiastočný pracovný pomer, dohodu, alebo v inom zmluvnom vzťahu (živnosť) musia byť kvalifikovaní pre požadovanú prácu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.