PostApMan

Instalace Windows 7, část 2.

(1. část Otázky zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-ovladace-ide-instalace-windows-7 )
Děkuji za spolupráci při „1. části“, ale popravdě řečeno jsem nepostoupil.
Zkusil jsem i technickou podporu Microsoft, tam mi bylo řečeno že chyba bude někde u mě, a že mám kontaktovat prodejce pc. No jo,ale počítač je starý (cca 5–7 let).
Takže jsem v úzkých, přesnější popis problému:

Při započatí instalace vše proběhne v pořádku, do doby,než vybírám Disk i instalaci.V PC jsou dva IDE disky a u obou dvou se v instalaci objeví vykřičník v oranžovém trojúhelníku s tím že Windows na tyto disky instalovat nemůžu protože :
Cituji: „Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Systém Windows potřebuje ovladač pro zařízení [Primární kanál IDE]. Klikněte na položku Načíst ovladač a načtěte požadovaný ovladač zařízení.“

Prosím Vás o rady, kde ovladač najít, nebo jakým způsobem danou situaci řešit.Popis PC je v první části otázky (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-ovladace-ide-instalace-windows-7)
Předem děkuji za případnou snahu.

Nejlepší odpověď
led

možno som naivná, ale čo keby ste si
1– skontrolovali polohu skratovacích konektorov na diskoch, jeden musí byť označený ako „master“ druhý ako „slave“.
2– znova preformátovali disky a pomocou fdisk skontrolovali ich nastavenie
je to laický prístup, ale už sa mi osvedčil

Další odpovědi
Bumbes

Pro tyto případy mám Live verzi Linux Ubuntu. Myslím tím pro otestování HW, zda je vše zdravé, správně zapojené a nastavené.
Už se mi dokonce stalo, že jsem potřeboval na starý stroj nějaký OS a HDD byl v tak dezolátním stavu (poškozené clustery), že se WinXP odmítaly nainstalovat. LNX Mint Helena tam šel jak po másle a už tam běhá druhý rok bez problémů.

Ještě mne napadlo nainstalovat OS Win7 pouze s jedním zapojeným HDD a druhý připojit až dodatečně.

PostApMan

Pro „led“ : Netuším jestli sledujete diskuze, ale snad ano.
Každá rada dobrá, a laický přístup, máte pravdu, občas se vyplatí.
Problém je v tom že disky bezpečně a spolehlivě fungují pod Windows XP.
Větší je Master a menší SLave ( a to i pomocí pinchů, tak i pomocí BIOS).
Disky jsou nové, kontroloval jsem je pomocí mnoha programů ze slunecnice.cz, formátoval a následně nastavoval do default nastavení, použil jsem i jeden disk,ale to nepomohlo hláška zůstává stejná.

led

škoda, že som nemohla pomôcť. Ak sa vám to podarí, zaujíma ma čo to bolo. Ďakujem