instalace windows 7 a asus x550VB

Zakoupil jsem notebook asus x550vb bez OS + originál win7 profesionall...a mám problém s instalací windows .... při instalaci ve výběru disků, kam win7 nainstalovat mi to píše: Sysém win7 nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílů MBR. V systémech EFI lzde systém win7 instalovat pouze na disky GPT. ..... mám originálku win7 profesional ... Nevíte prosím někdo, co s tím? :( .... ps. formát nejde = píše to kód chyby 0x8004242d ... je to windowsem nebo notebookem? díky moc za jakkoukoliv odpověď!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

nastavte bootovanie z média
odpojte všetky periférie okrem myši
vložte inštalačku
zrušte delenie disku
naformátujte disk
rozdelte disk
pokračujte inštaláciou

:-Q

Další odpovědi:

Stříbrný

Začnu od konce: je to tím, co jsi sám napsal výše v popisu toho hlášení. Windows Vista a vyšší nelze nainstalovat na pevný disk naformátovaný jako MBR, pokud PC obsahuje nikoliv BIOS, ale nový systém UEFI. Já jsem se s tím ještě nesetkal, ale jestli to dobře chápu, tak na tvém disku už jsou nějaké oddíly. Řešením by mělo být všechny oddíly před instalací zrušit - vymazat, což instalátor Windows umožňuje, načež vytvořit v tomtéž instalátoru oddíl nebo oddíly nové a ty už by měl systém automaticky "nachystat" v režimu GPT. Pokud to nepůjde, už mě napadá jenom vymontovat disk a nainstalovat jej jako další mechaniku na již funkční PC s Windows alespoň Vista SP1; systém by měl při inicializaci disku nabídnout jeho překonvertování z režimu MBR do GPT.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.