Instalace vodoměru v bytě u majitele na vlastní náklady

Chtěla bych si nainstalovat na vlastní náklady vodoměr a měřič tepla,důvodem jsou velké zálohy které platím a vím že tak velkou spotřebu tepla a vody nemám ale bydlím u majitele a nevím zda mě to povolí.

Odpovědi
standa

Navazuji na vaši předchozí otázku (snad jsem se nespletl), na kterou odkazuji níže ve zdroji a doplňuji toto:

  • důvodům proč chcete ´spravedlivější´ měření a následné rozpočítávání těchto nákladů ROZUMÍM
  • problém je v tom, že pokud majitel z jakéhokoli důvodů nebude souhlasit, tak nic nezmůžete
  • nevím o kolik se jedná bytových jednotek v majitelově domě, ale kdyby se teoreticky jednalo jen o ´váš´ byt, tak by s tím rozumný majitel neměl mít žádný problém, navíc, když si tuto investici zafinancujete sama
  • pokud je ale v domě více bytových jednotek, tak je potřebné, aby vodoměry a měřáky tepla byly instalovány ve všech bytech… a pokud by s touto investicí souhlasili i ostatní nájemníci, tak pak by majitel neměl mít (snad) žádný důvod vám nevyhovět

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/instalace-vodomeru-v-byte-u-majitele