Instalace vodoměru v bytě u majitele

Mám ze zákona právo namontovat měřiče vody a měřič dál.topení u majitele domu

Odpovědi
standa

Žádný zákon neukládá majiteli domu, aby do svých bytů. které dále pronajímá, instaloval měřidla energií (myšleno vody a tepla).

Postačující je, když tyto celkové náklady mezi jednotlivé nájemníky rozpočítá způsobem, na kterém se s nájemníky dohodne v nájemní smlouvě.

Úplně jiné téma je, že podružné vodoměry a měřiče tepla jsou mnohem přesnější a v konečném významu i spravedlivější než rozpočítávání těchto nákladů podle počtu osob nebo podle podlahové plochy bytů.

Ale majiteli domu investici do instalace měřidel můžete pouze doporučovat, nikoli vynucovat…