novottom

instalace centralniho vysavače ve strarém domě?

ahoj,
známý uvažuje o instalaci centralniho vysavače do 30 let starého domu, společně s výměnou odpadů a rozvodů v domě. Myslíte si, že je to reálné? Díval jsem se na graf tady( http://www.cen­tralnivysavace­.cz/clanky/in­stalace-centralniho-vysavace-v-stavajici-zastavbe) a nevypadalo to tak náročné.

Odpovědi
ladaadal

Pokud bude měnit rozvody, odpady atd… a bude to mít rozkopané, tak to je ideální stav (i když ten je v novostavbě), takže proč by ne. Kdyby to měl dělat sólo, tak už se to nevyplatí, pokud nechce celý život koukat na nějaké lišty.

elektrikář

Ve starém domě se centrální vysavač, dá namontovat do nepožívaného komínového průduchu, a je to téměř bez bourání. Pokud se bude dělat nový celý rozvod veškerého potrubí, formou technického kanálu .Je to bez problémů kolik v něm bude trubek.