Jan256

Instalace Catalyst pro ATI Mobility Radeon

Mám notebook s dedikovanou kartou ATI Mobility Radeon HD, jenomže když chci nainstalovat Catalysty od AMD, instalace skončí chybou, že můj operační systém není podporován! Co to je za nesmysl? To mám být bez ovladačů?

Nejlepší odpověď
roy_x

To je opatření výrobce vašeho počítače. Myslím, že se na tohle téma visí na webu AMD dokonce nějaké vysvětlení. Prostě výrobci notebooků nechtějí, aby ovladače šly nainstalovat. Výrobci (jako Acer, Lenovo, …) si totiž ovladače od AMD upravují sami a cosi tam přidávají. Takže jedna z možností je jít na web vašeho výrobce a stáhnout jejich verzi (bohužel nebývají moc aktualizované).
Pak je možnost využít fíglu a nainstalovat originální Catalyst. 🙂 (Pozor, někdy to může dělat neplechu, oni výrobci asi ví, proč je upravují…). Stáhněte si Mobility Modder.net, ten rozbalený instalátor Catalyst „odemkne“ a instalace proběhne. Jo, a Omega ovladačům, co někteří zkoušejí, bych se osobně obloukem vyhnul.