Inspirovala mě otázka ohledně nalezené munice.

Představte si příklad. Jdete okolo želeniční trati a všimnete si např. zlomené kolejnice, balvanu na trati, zkrátka něčeho, co by mohlo vykolejit vlak. A ten se bohužel z dálky blíží. Víte, jak ho správně zastavit?
Doplňuji:
Dík za odpovědi.
Mrkněte se na odkaz, doufám, že ho nebudete nikdy potřebovat, ale co kdyby.

http://www.vol­ny.cz/mikulda/d1/kou­sky/stujvs.htm

Nejlepší odpověď
anonym

Pro trochu reálnější představu se podívej na brzdné vzdálenosti vlaku z otázky přede 2 dny:
P.S. Drobné překážky vlak nevykolejí, lokomotiva má nízkou radlici, jež lehčí překážky odsune, ale místo laických dohadů se raději podívej na drážní předpisy a názorný výukový film ČSD přímo na dané téma:
http://www.vla­ky.net/tv/vide­o/895-Vyukovy-film-CSD-Prekazka-na-trati/

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-stopnout-si-vlak

Další odpovědi
mosoj

Tak jak říká „ten který je“ pokud je čas nahlásit na 112 včetně čísla nejbližšího sloupu nebo kilometrovníku. Podobná čísla jsou i u železničních přejezdů.
Mimochodem takto se to dělá i v Praze při dopravní nehodě. Nahlašuje se číslo které je na sloupu veřejného osvětelení.
Pokud je vlak již vidět a slyšet tak běžet proti němu a mávat on sice nestačí zastavit ale alespoň zpomalí.

ten který je

honza19hk

co já vím tak se kdysi říkalo že máš běžet proti němu a mávat rukama nad hlavou.Jenže nemá cenu zastavovat vlak když je např 100m před tou překážkou.Pokud je rozjetej tak ani při použití rychlobrzdy by to neubrzdil leda tak by zmírnir účinek nárazu.
Doplňuji:
meTTax: než tam zavoláš a oni to vyřídí atd tak ten vlak je vykolejenej.když už tak nevolat 112 ale volat hasiče.Jenže to bys musel vědět co to je za trať,její kilometr a buď název nejbližčí stanice ale hlavně číslo vlaku .Aby vůbec věděli který má zastavit.

špatné nahlášení tratě,čísla vlaku a zmatený nádražák způsobili vykolejení vlaku ve Vraňanech. viz:http://www.you­tube.com/watch?v=y4G-p6fUwNI

ten který je

Nejsem si jistej,ale při oznamování události na tísnovou linku se má nahlásit i číslo štítku který je nainstalován na nejbližším sloupu el.vedení u kolejí a běžet podél trati upozornit vlakvedoucího na překážku v kolejišti.

meTTax

Dobrý den,

osobně bych opět volal na tísňovou linku, např. 112
Oni už podniknou určité kroky, aby v co nejkratší době vlak zastavili.

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
To honza19hk

Myslel jsem to v případě, že vlak není ještě poblíž, když je 100 metrů, tak nezastaví na místě.

Linku 112 v České republice spravuje hasičský záchranný sbor, tudíž první kám se dovoláš, když zavoláš na 112 je HZS. Až ti dále vysílají PČR,MP,ZZS či jiné složky.

anonym

Odpovědi jsou tu kouzelné, udělal bych odstranění překážky v rámci sil a možností. Samozřejmě s ohledem na to ,zda to stihnu odstranit. Život je má droga.

Drap

Před mnoha léty nám ve škole říkali, rozdělat oheň. Ovšem, než rozděláš oheň, tak vlak už přejede a nebo vykolejí skutečně.