Inkaso – úhrada

Co mám dělat. když nezaplatím inkaso v termínu.

Odpovědi
člověk

Celkem nic,jen se stanete dlužníkem,což u nás není legrace,
zálohy určené na inkasu vůči firmám ,nebudou strženy a vyučtovány u vyučtování.Jinak platbu za televizi a rozhlas musíte uhradit složenkou,pokud platíte pojištění,přijdete o bonusy a jak tam máte telefon,přijde upomínky,

ReHu

Jde o to, jak dlouho se zpozdíte a za co je inkaso.
Obecně – přijde upomínka běžnou poštou. Pak dorazí doporučená upomínka a pak dopis od některé agentury zabývající se pohledávkami. Např. Intrum justitia apod. A také se pak můžete dostat do registru dlužníků. To už je trochu potíž.
Myslím, že pokud nezvládnete platbu uhradit aspoň na doporučenou upomínku, je dobré kontaktovat toho, komu dlužíte a zkusit se s nimi domluvit. Dost často tam jsou normální lidi a poznamenají si, že třeba zaplatíte do 7 dnů apod. Někdy tam jsou aktivisté – kreténi a ti se vámi nebudou třeba taky bavit.
A ještě důležitá poznámka – neveřte řečem po telefonu, pokud to není kompetentní osoba.
Mě jednou tvrdili, že na mé rodné číslo není žádná pohledávka, dostala jsem i doklad o bezdlužnosti a když mi dorazil exekutorský příkaz a začala jsem pátrat, bylo mi řečeno, že od firmy, která přešla pod T-mobile nemají ještě žádné doklady. Byla to zapomenutá fakturka na 450 Kč a už mohl být problémek ☹.