inflace,co je to inflace a jak ji popsat

Nejlepší odpověď
alenka901

Inflace je ekonomický jev, který označuje všeobecný růst cenové hladiny, neboli snížení kupní síly peněz.

Opačným jevem k inflaci je deflace – tedy pokles cenové hladiny, zatímco dezinflace je snižování míry inflace (tzn. i při dezinflaci cenová hladina roste).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD%3AH­led%C3%A1n%C3%AD&re­dirs=0&search=in­flace&fulltex­t=Search&ns0=1&ns1­00=1&ns102=1

Další odpovědi
Dandi

charakterizuje míru znehodnocování měny v přesně vymezeném časovém období

Attack-design

malá kupní síla

Kamilovo

Ahoj, inface jde popsat jednoduše – představuje každoroční zdražování zboží a služeb V malém měřítku je důležitá aby lidi byli motivovaní utrácet a nenechávali si peníze pod polštářem, pokud je však větší, jedná se už o problém , který může vzrůst v hyperinflaci. Kdyby tě to téma zajímalo víc, tak o inflaci najdeš spoustu informací na https://ideaclub­.cz/slovnik-pojmu/inflace