Quieroz

Infekční onemocnění

Potřeboval bych vysvětlit „vyjmenovat“ průběh infekčního onemocnění (prostě od začátku do konce) nejde mi o nějakou konkrétní infekci ale prostě o infekci, jako tokovou.
Doplňuji:
No myslel jsem to tak, když se člověk onemocní nějakou infekcí, jak propuká „napadání buněk atd.“, dále jakým způsobem se tělo brání atd.

Odpovědi
Nuk nuk

To půjde asi těžko takto generalizovat. Každá choroba probíhá trochu jinak. Když si vezmete, že infekce jsou vše počínaje takovými „banalitami“ jako je opar nebo impetigo, přes chřipky všeho druhu a dětské nemoci typu neštovice, až po závažné choroby jako je AIDS nebo zánět mozkových blan.