Indianske foukacky

Zdravím, nemáte někde zkušenost (praktickou nebo i teoretickou) s indiánskýma foukačkama? Teda myslím ty, které používají jihoameričtí pralesní indiáni (nevím jestli je používá ještě někdo jiný).

Zajímá mě výroba, druhy, použití atp.
Dik

Nejlepší odpověď
dědapetr

Foukačka je jednoduchá zbraň. Jedná se o tenkou a dlouhou trubici, která slouží k vystřelování lehkých šipek nebo šípů. Střelec fouká na jednom konci do duté trubice a druhým koncem vyletí šipka.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fou­ka%C4%8Dka

Další odpovědi
Drap

Foukačka používaná v jihoamerických pralesích bývá poměrně dlouhá 150 cmm , někdy dokonce více než dva metry. Je to dřevěná trubice kde se šipka vystřeluje pomocí dechu. Jistě si vzpomínáte na školu, kdy se papírové, chlebové či jiné kuličky vystřelovaly pomocí dutého obalu z tužky. To je princip. Snažil jsem se kdysi foukačku vyrobit , pokud nechci použít trubičku vyráběnou průmyslově, je výroba dost obtížná, vzhledem k tomu , že v našich krajích nweni vhodný přírodní materiál. V naších podmínkách je nejjednodušší rovnou, dostatečně dlouhou hůl podélně rozříznout, do obou polovin vydlabat drážku a poloviny k sobě přilepit či pevně svázat, aby neunikal vzduch. Pro zvýšení úřinku se hroty napouštěly jedem. Na konec šipky se přidával chomáček surové bavlny, aby se šipka v trubici lépe utěsnila. Používala se k lovu převážně drobných řivočichů a ptáků. Je to vynikající zábava například na dětský tábor.

pokazdejinak

co se praktického použití týče – my jsme ve škole stříleli papírové kuličky pomocí tužek zvaných versatilky :) …určitě se dají sehnat ještě teď

elektrikář

Dá se použít jaká koli plastová nebo kovová trubka. Jen s tím nesmíte nechat děti bez poučení a dohledu nebezpečí útazu očí.