bayeer

Important ! S.W.I.F.T. ??

Dobry den, prosim poradte me?. Mam papir z NEMECKA, zaplatil jsem tam pokutu a mel jsem tam preplatek a ted mi posilaji ten preplatek zpet. Na tom pipiru je s.w.i.f.t.-code. A nevim co tam mam doplnit. Dekuji.

Odpovědi
gecco

Máš tam doplnit SWIFT kód své banky…
http://www.ban­kovnikod.cz/swift-kody-bank/
😉

arygnoc

jedná sa o medzinárodnú platbu a tam je potrebný medzinárodný kód banky, tzv. SWIFT kód, BIC (Bank Identifier Code).

mal by byť uvedený na zmluve s bankou, zvyčajne obsahuje 4 písmená z názvu banky, kód krajiny (2 znaky) a interné číslo (2 znaky), napr CSOBCZ22.
k tomu je potrebné dodať i IBAN, ktorý obsahuje zasa kód krajiny (4 znaky), banky (4 znaky) a aj číslo účtu (4+4+4+2 znaky).

;-Q