iwetax

IMAX 3D kino

Před časem asi v listopadu jsem navštívila Prahu a vždy bylo mím snem se kouknout na 3D film. Tak jsem šla do IMAXu. Vybrala jsem si ze dvou filmů jden- Zataženo občas trakaře. Dala za vstupenku 240kč (naštěstí jsem šla sama). Vyfasovala jsem brýle a usedla do pohodlného křesla. Reklamy byly bomba!! Byly vzrušující a moc se mi líbily.

O to víc jsem se těšila na samotný film. Film byl ale propadák vůbec tam nebyli efekty jako u reklam. Měla jsem pocit že se koukám na obyčejný film. Momentů kdy obrazy vystupovaly z plátna bylo velmi málo. Byla jsem zklamaná.

A jaký zážitek jste si odnesli z IMAXu vy?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Já jsem byl v IMAXu na Galapágy 3D, rovněž jsem byl zklamaný. 3D efektu jsem si za celý film všiml jen jednou. Teta říkala, že tam byly každou chvíli a sestra, která nemá na obou očích stejnou čočku u brýlí (nějaký rozdíl v cylindrech? asi) to neviděla ani jednou.

Za ty peníze mi to nestálo, každý má ale asi toto vnímání jinak.

Další odpovědi
Nave

sestra když chodila ještě na zš tak tam byli 3d a hrozně moc si to chválila.nevím na čem to byli,jak se to jmenovalo,byla unešená.ale říkala,že to bylo jak když byla v tom filmu,že tam padaly kameny a létal pisek-zavirala oči a u těch kamenu,že se jim vyhýbala…
tak na3d bych chtěla také jednou jít.jaké to doopravdy je.

Jahoda

Kamarádka byla také v IMAXu v Praze a prý to bylo úžasné. Letělo tam letadlo a připadalo jí, že padá na ni. Vyhýbala se mu, krčila se apod. Prý to fakt vypadalo, jako by to letadlo padalo na lidi v kině. Jinak já mám doma 3D film a koupila jsem si k němu 3D brýle, které stály 300Kč. Výsledek? Bylo to na houby. Nic moc-žádné velké efekty tam vůbec nebyly. Samozřejmě jsem se dívala v noci, abych byla jako v tom kině. Byla jsem docela zklamaná. Asi o týden později jsem slyšela, že k těm 3D brýlím potřebujete 3D DVD, potom, že 3D televizi apod. To ale přeci u nás ještě není, tak nechápu, proč už ty 3D brýle dávají do prodeje.. Ale určitě chci co nejdříve navštívit 3D kino. Snad už budu mít lepší zážitek 🙂

SinceX

Tak já byl v Imaxu asi pětkrát Jednou na Cesta do vesmíru 3D, poté Titanic 3D, tento film byl velice zajímavý – byl dokumentární. Pak Cesta do Vesmíru – nebo tak nějak. Pak na rybách 3D a ještě nějaké. Bylo to velice zajímavé, ale stejně 3D brýle jsou dnes něco jako samozřejmost v životě. :)

Wolf_Net

Inu, rozdíl bývá hlavně v tom, jestli je film od počátku natáčen pro 3D nebo zda je dodatečně upravován pro stereoskopii. (Nic společného s laparo nebo rectoskopií 🙂 ). A protože ty úžasné 3D filmy v Imaxu jsou obvykle nízkorozpočtové (Vesmír – režie Tom Cruise 😁, Dinosauři atp.) , 3D úprava se dělá dodatečně. (Těch Imaxů zas tolik není, aby do toho někdo investoval tolik, co do trháků.) Podobným příkladem byly filmy Shrek nebo teď nově Souboj Titánů. Ale přeci jen se najdou bílé vrány tohoto průmyslu např. Avatar (i přes tu slabomyslnou story je to fakt nádhera a na 100% doporučuju) nebo teď nově animák Krotitelé draků nebo jak se to jmenuje.

Hodně zjednodušeně: aby byl obraz 3D, musí se natáčet jakoby z pohledu očí, tj. vícero kamerami (zkus si zaťápnout jedno oko a uvidíš de facto 2D 🙂 ). Ale protože je to drahé, řeší se to obvykle „posunem“ obrazu aby to jako vypadalo, že to je z jiného úhlu. Herdek to je slohovka…