hooky2

Jak budou vypadat platby a odvody, když se stanu identifikovanou osobou u s. r. o.?

Dobrý den, rád bych poprosil o radu jestli chápu správně jak budou vypadat platby a odvody když se stanu Identifikovanou osobou u s.r.o. společnosti.

Příklady : 1) Nakoupím z Německa zboží za 1000,– Kč bez DPH, a poté ho v ČR prodám za 2000,– Kč a z této částky pak odvedu 21 procent DPH ?
2) Nebo nakoupím za 1000,– Kč z Německa bez DPH a v ČR odvedu potom 21 procent z nákupní ceny. – To se mi zdá jako hloupost → to by ale sedělo že…
3) A nebo to teda je že nakoupím za 1000,– bez DPH a v ČR pak DPH neodvádím

Moc děkuju když tak, moc jsem toho četl a uplně se mi to pomotalo tak by mi to dost pomohlo podle mě to je poslední 3 bod. Tak děkuju ;)

Odpovědi
mosoj

I osoby znalé účetnictví toto řeší s daňovými poradci nebo přímo na Finačním úřadě.

Pepa25

Pro takto odborný dotaz doporučuju použít specializované daňové fórum.
Základní informace k identifikovaným osobám:
http://www.jak­podnikat.cz/i­dentifikovana-osoba-k-dph.php
http://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dph/iden­tifikovana-osoba-podle-zakona-o-dph/

Pod druhým odkazem je možné pokládat otázky …

hooky2

No právě, na Finančním uřadě nic nevěděli a zvládli vytáhnout jen zákoník… pak dodali že to bdue asi takhle… 😁
Zkusím ještě krajské město, ale doufám že bude alespon učetní vědět