Tyna97

Ideální výběr oboru na VŠ

Zdravím, pořád přemýšlím o své budoucnosti a jaký obor je pro mě nejlepší. Teď pujdu do druháku, jsem na gymplu, takže s VŠ počítám. Mám takový možná trochu naivní plán: Vystudovat VŠ, najít si dobře placené zaměstnání, během pár let něco našetřit a pak začít podnikat/inves­tovat. Proto tedy hledám takový obor, který mi zajistí dobré a žádané místo ve firmě, ale zároveň připraví na podnikání. Přemýšlím nad Ekonomikou a managementem, ten nabízí celkem dost VŠ.
Za všechny rady a připomínky děkuji :)
Doplňuji:
jen pro upřesnění, nechci pracovat jako velmi chytrá sekretářka.

Odpovědi
jpau

Huxa to napsal docela vtipně, kdy v jedné větě dovedl svoje tvrzení podložit i vyvrátit 🙂.

Chceš-li svůj plán splnit, pak nejjistější (nikoli však jediná) cesta vede přes technické obory. Mluvím z vlastní zkušenosti 😉.

Mapel

Nic není jisté a nikdo ti nezaručí místo, kde hodně vyděláš. Firma se rozhodovava mezi mnou a začátečníkem. Hotový člověk stojí dost peněz a na začátečníkovi se ušetří. Existují firmy co zaměstnají na 5 let a pak vezmou zase mladé za nižší plat. Musela by jsi být opravdovou špičkou a hlavně AJ a NJ. To je opravdu základ. Já mám jen účetnictví, diplom z technických oborů, několik certifikátů, ale dost špatnou angličtinu a tam je třeba můj problém.

Pro podnikání je důležitá ekonomie a pro zaměstnance na vedoucích pozicích jazyky.

huxa

Ekonomikou není co pokazit, to si ovšem uvědomuje čím dál tím víc lidí a proto jsou tyto pozice více obsazené nežli jiné. Hodně tě zde ovšem naučí vést učetnictví a naučíš se i dobře šetřit, takže pro podnikatele to je dobrá věc, která se neztratí a v nejhorším můžeš dělat velmi chytrou sekretářku :)
Ještě dodám, že to není naivní plán, je to dobrý plán.