Ideální výběr oboru na VŠ

Zdravím, pořád přemýšlím o své budoucnosti a jaký obor je pro mě nejlepší. Teď pujdu do druháku, jsem na gymplu, takže s VŠ počítám. Mám takový možná trochu naivní plán: Vystudovat VŠ, najít si dobře placené zaměstnání, během pár let něco našetřit a pak začít podnikat/investovat. Proto tedy hledám takový obor, který mi zajistí dobré a žádané místo ve firmě, ale zároveň připraví na podnikání. Přemýšlím nad Ekonomikou a managementem, ten nabízí celkem dost VŠ.
Za všechny rady a připomínky děkuji :)
Doplňuji:
jen pro upřesnění, nechci pracovat jako velmi chytrá sekretářka.

Odpovědi:

Bronzový

Huxa to napsal docela vtipně, kdy v jedné větě dovedl svoje tvrzení podložit i vyvrátit :-).

Chceš-li svůj plán splnit, pak nejjistější (nikoli však jediná) cesta vede přes technické obory. Mluvím z vlastní zkušenosti ;-).

Bronzový

Nic není jisté a nikdo ti nezaručí místo, kde hodně vyděláš. Firma se rozhodovava mezi mnou a začátečníkem. Hotový člověk stojí dost peněz a na začátečníkovi se ušetří. Existují firmy co zaměstnají na 5 let a pak vezmou zase mladé za nižší plat. Musela by jsi být opravdovou špičkou a hlavně AJ a NJ. To je opravdu základ. Já mám jen účetnictví, diplom z technických oborů, několik certifikátů, ale dost špatnou angličtinu a tam je třeba můj problém.

Pro podnikání je důležitá ekonomie a pro zaměstnance na vedoucích pozicích jazyky.

Stříbrný

Ekonomikou není co pokazit, to si ovšem uvědomuje čím dál tím víc lidí a proto jsou tyto pozice více obsazené nežli jiné. Hodně tě zde ovšem naučí vést učetnictví a naučíš se i dobře šetřit, takže pro podnikatele to je dobrá věc, která se neztratí a v nejhorším můžeš dělat velmi chytrou sekretářku :)
Ještě dodám, že to není naivní plán, je to dobrý plán.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.