venkovan

I u nás se začínají objevovat v parcích „hřiště“ pro seniory. Už jste se s nimi setkali?

Jsou to různé zařízení kde si cvičí svoji motoriku, mohou protáhnut tělo apod. Velmi často zcela jednoduché, ale pevné prvky pro protažení těla.
Doplňuji:
Osobně jsem viděl několik reportáží v Tv zprávách, několik na internetu a pro zvědavost jsem si našel http://www.se­niorpark.eu/pro­dukty/. Ale myslím, že mnohé si dokáží sami lidi v obcích vyrobit, mám pocit, že většina takových jednoduchých prvků nemusí být certifikována, ale musí být pevná a bezpečná. Ale dle mne je to dobrý počin – drbátko na záda je prima.

Odpovědi
anonym

konečně dobrý nápad,tak to se tam brzy půjdu protáhnout i já,ještě jsem se s tím nesetkala,ale uvítám to

kapka

Něco takového je před libereckou nemocnicí přímo pro pacienty, kteří mohou na vycházky. Hned jsem si tam všechno vyzkoušela, já i děti. Je tam třeba lavička a před ní šlapadlo. Sedíte na lavičce a nohama můžete šlapat jako na kole. A další věci. Super nápad.

hanulka11

Velmi dobré nápady, jen jak to dlouho vydží, než nějací vandalové to zničí.