ArsandBar

I phoned back when I _______ the cake! je tam was finishing nebo had finished? a proč?

Odpovědi
quentos

Co myslíte? Volal dotyčný, zatímco koláč dopékal, nebo až poté, co ho dokončil?

… i kdybyste se z bůhvíjakých důvodů rozhodl pro první verzi, pak Vás musí zarazit fakt, že spojka when se ve většině případů pojí spíše s prostým časem než průběhovým.

Swan798

Logičtější je rozhodně druhá možnost, i když užitečné by rozhodně bylo znát kontext. Ale tak, když to vezmeme ze stránky logiky a ne gramatiky, proč bych někomu měla volat, když dokončuji svůj dort, dotyčný může snad těch pár minut počkat, ne? Dort je důležitější. :D

arygnoc

had finished – keď už dopiekol
was finishing – keď dopekal

miesto I phoned back by som asi volil I called back.

ale rozhodne dôverujte quentosovi, ja som iba samouk.

;)