veronika36

„I live in a quite small easten town in Czech Republic“ „My four-year older sister“ Je to správně?

Nejlepší odpověď
Alesh

quentos ti to zreviduje řádně, já vidím 2 chyby:

  1. východní = eastern (chybí ti tam „r“)
  2. Czech republic je pojí s určitým členem tedy the Czech Republic

P. S. Dostanu bod od quentose? 🙂

Další odpovědi
quentos

Krom toho, co zmínil Alesh: napsal bych spíše „rather small“, jinak viz odpověď od Aleshe

cochee: vzhledem k tomu „my“ je to víc než jasné – rodilé mluvčí jsem to viděl normálně používat…

cochee

Four-year older sister: older than who?

veronika36

@quentos Jaký je prosím rozdíl mezi rather a quite?

quentos

rozdíl je jemný – rather se překládá jako „spíše“ a quite jako „docela“. Rather je v tomto významu formálnější a hodí se do této věty o něco lépe proto, že „rather small town“ odpovídá českému spojení „menší město“.