no107064

Hyundai i30 v reklamě říkají liftback – pravda, nebo úmyslná lež?

Zdravím, jen mě zajímá, jestli i30 je opravdu liftback, nebo je to zase jen klasická lež od Hyundai. Vypadá to jako klasický hatchback, ale Hyundai se pořád snaží i horšími modely srovnávat s octavií, která liftback je. Příjde mi trochu, jak kdyby neříkali liftback, ale „litback“, ale to buď blbě slyším podání tohoto slova od tohoto dabéra, nebo je právě to maskování, kdyby je někdo nařknul, že to, co říkají není pravda, tak oni by řekli, ale my neříkáme „liftback“, ale „litback“.

Nebo se doopravdy změnilo označení karosérií u aut, že i auto, které ze všech pohledů vypadající jako hatchback, se dneska může z nějakého důvodu nazývat liftback?

Odpovědi
mzm

Pokud nějaké auto chci koupit, stejně se na něj jdu podívat a rozhodnu se podle toho, jak vypadá, jestli mi karosérie vyhovuje a je jedno jestli se jmenuje liftback nebo jinak. Jsou to stejně jen slova.

Nebo (třeba) „Hiundai nezastavíš“ vypovídá o nepřitomnos­ti brzd?