Romca75

Máte někdo zkušenosti s hypotékou po „osobnim bankrotu“?

Mate nekdo zkusenosti zda banky hypoteku poskytnou po ukonceni insolvence a zaplaceni 100% dluhu? Dekuji.

Hypoteka po „osobnim bankrotu“

Nejlepší odpověď
ReHu

Doufám, že ne.
Osob.bankrotem neplatí 100% dluhu dlužník. Platí to jiní.
A zase by se zadlužoval?

Další odpovědi
arygnoc

našťastie sa banky zvyčajne chovajú pragmaticky.
chránia tým nie iba seba, ale i budúcich (zasa) neplatičov.
a v neposlednom rade i spoločnosť.

😉

Mapel

Když se nepodaří splatit jeden dluh a část je odpuštěno, tak je velká odvaha strkat hlavu do druhé oprátky. Snad to banky kontrolují a nepůjdou do toho.

ivzez

Osobní zkušenost naštěstí nemám,
ale pokud dlužník v průběhu osobního bankrotu splatil
veškeré závazky (100 % dluhů), mělo by to být možné.

Je však potřeba počítat s tím, že bude nutné nějakou
dobu počkat (tipuji minimálně pět let po bankrotu),
a s tím, že další oddlužení už soud nepovolí. Pokud
by dlužník nebyl z nějakého důvodu hypotéku splácet,
přijde na řadu exekuce.

Jana5678

Já jsem se také nedávno rozhodla pro koupi domu s velkým pozemkem. Neměla jsem ale dostatek finančních prostředků, a proto jsem využila možnosti financování pomocí p2p půjčky investice. Nakonec mi tento způsob financování umožnil si splnit svůj dlouholetí sen. Všechno bylo vyřízené velice rychle a já si už teď zařizuji svůj nový dům.