Avatar uživatele
monika m

Hypotéka, manželství, refinancování a poté rozvod. Ale jak to je s dluhem za refinancování?

Zajímalo by mě, jak to je, když jsme si pořídili hypo ještě za svobodna. Resp. si ji pořídil za svobodna manžel v době, kdy jsme spolu ještě chodili. Vycházelo to tenkrát lépe. Poté jsme se vzali, následně refinancovali, takže jsem spoludlužník. Ale naběhla jsem a nějaké rozdělení SJM, o kterém jsem četla, jsem neřešila. Byt je stále na manžela, ale dluh máme oba. Nyní se rozvádíme. Běžně bych měla dostat půlku zaplacených splátek, které se ze SJM platili v době trvání manželství na hypo. Ale jak to je s dluhem za refinancování?dí

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

V takových případech je ideální, pokud se s manželem dokážete domluvit tak, abyste byli oba ´spokojeni´.
Pokud to nedokážete, najděte si právníka (nebo každý ´svého´), případně rozhodne soud…
___
Každopádně netuším, co míníš „dluhem za refinancování“ a i poskytuješ příliš málo informací pro nějakou radu.
___
Dohoda – a nebo → právník…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To že jsi šla do refinancování, udělalo i z tebe dlužníka. Co bylo před tím, neni podstatné. Stále jsi dlužníkem. Pokud se nedokážete dohodnout,tak může jedině rozhodnout soud. Do té doby však musíš své dluhy nadále splácet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
monika m

že jsem dlužník chápu :)
ale co s tím mohu udělat…abych tolik neostrouhala…

soud by rozhodl jak?

před 3198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
monika m

no původně jsem dluh neměla, mám jej jen díky tomu, že jsem s manželem šla do refinancování.....
nyní jsme dlužníci oba, ale byt je stále psán na manžela…

nevím, jak to tedy bude po rozvodu.
zda mám nějaká práva na vyplacení nebo co bude s tím dluhem

před 3198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ano – máš práva…
Ale podstatné je, jaké jste s manželem uzavřeli smlouvy (i třeba ústní) a další faktory – a tohle my neznáme…
Proto píšu, že ideální by byla dohoda, se kterou byste byli oba spokojeni… Pokud se nedohodnete, pak přichází ke slovu právník/ci a pokud ani to nepomůže, pak soud…

před 3198 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek