Avatar uživatele
lucille

hypoglykemie – co to je? jak se to léčí? mužu to mít?

ahoj! chci se zeptat zda je možné mít hypoglykemický záchvat když nejsem diabetik? už několikrát se mi to stalo měla jsem stejné příznaky jako pri hypoglykemii.. a když to jednou viděla učitelka ve škole tak mi řekla že je to ono.. co to vlastně je?.. je to nebezpečné?.. co s tím mám dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Jedná se o nedostatek hladiny cukru v krvi a mohou tím trpět i lidé bez diabetes.
Více zde:
Doplňuji:
Upřesňuji: ne „nedostatek hladiny“, ale jedná se o nízkou hladinu cukru.
Už blbnu 😁.

Zdroj: cukrovka.zdra­ve.cz/hypogly­kemie-a-jeji-priciny/

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Hypoglikemie se projevuje celkovou slabostí,poce­ním,nevolností a když si člověk vezme kostku cukru,čokolády nebo i chleba,záhy to pomine.Pokud máš takové stavy,je nutné zajít k doktorovi a nechat si změřit hladinu cukru.Ale ne jednou – dlouhodobě.Tohle se stává při námaze,kdy svaly spotřebují cukr v krvi,ale při běžném režimu,třeba sezením v lavici,se nic neděje.Rozhodne jedině doktor

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dobrý den,

Rozhodl jsem se zareagovat na Váš dotaz. Na prvním místě je potřeba říci, že přisuzovat hypoglykémii hned k diabetu je nesmysl. Příčiny hypoglykemických stavů jsou velmi rozličné, ovšem není potřeba z tímto patologickým jevem vidět hned chorobu. Termín hypoglykémie skutečně znamená sníženou hladinu cukru v krvi. Samozřejmě, že základem jejího zjištění je laboratorní vyšetření. Jste-li zdravý člověk, pak beze sporu můžete mít hypoglykémii, když se nenajíte, jinými slovy, když nepřijímáte energii delší dobu, nikoli však jste-li lačná. Faktem je, že organismus je chytrý v tom, že si vystačí se zásobami cukru uloženého v játrech, ten nazýváme glykogen. To je i vysvětlení toho, proč když spíme, a tedy nepřijímáme potravu, je naše glykémie udržována v úzkém rozmezí od 3,6 – 5,9 mmol/l. na Vaši otázku bych zareagoval takto: jestliže tvrdíte, že máte hypoglykémii, pak jste musela absolvovat beze sporu laboratorní vyšetření, vyjímaje měření glukometrem, aby jste tuto informaci zjistila, to je první věc. Druhá věc je konzultace s lékařem. Víte, spousta lidí si neuvědomuje, že nedodržením faktorů před laboratorním vyšetřením způsobují zkreslené výsledky. Kupříkladu glukózu snižuje delší hladovění, chronický alkoholismus, po nadměrném požití kofeinu, nikotinu atd. Jak zde bylo v odpovědích uvedeno, hypoglykémie bývá nebezpečnou komplikací zejména cukrovky. V takovém případě nejvíc tropí nervová tkáň, neboť glukóza je pro nervovou buňku základním zdrojem energie. Při déle trvající hypoglykémii či v případě, že hladina glukózy klesá velmi rychle, může pacient vlivem omezené činnosti mozkové upadnout do bezvědomí. Pokud je Vaše otázka ryze obecná, odpovím, že hypoglykémii Vám diagnostikuje vždy lékař, ten udělá celou řadu testů ke zjištění diagnózy. Máte-li cukrovku, pak musíte počítat s jistými komplikacemi, mezi než patří hypoglykémie, na níž zareagujete podáním kostky cukru či koly, ovšem tak to píši učebnice a je to i základem pro zajištění první pomoci každému diabetikovi. Hodně zdaru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MiluskaN3

Hypoglykémie je stav, kdy hladina krevního cukru klesne podurčitou hodnotu.

JE to nebezbečný, neboť mozek je závislý na přísunu kyslíku a cukru, a má-li nedostatek těchto živin, dochází k odumírání mozkových buněk.

příčinou hypoglykémie u diabetiků je většinou aplikace většího množství inzulínu, aplikace inzulínu a následné nenajedení se, zvýšená fyzická zátěž, stres, požívání alkoholu atd

hypoglykémie se projevuje „vlčím“ hladem, opoceností, třesem, zvýšeným srdečním pulsem, zmateností, křečemi až poruchami vědomí či bezvědomím

Ale může se objevit u zdravých jedinců…ne jen u diabetiků 😉

A ted bych se ráda zeptala já diabetiků, jesti mají zkušenosti s nějakými vitamíny?

před 2731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Když jsem byla těhotná tak jsem jí taky trpěla a pomohl mi vždy sprej tri-hypo co mi doporučili v lékárně

před 2888 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bakerek

Dobrý den, kolik stojí ten sprej? cca?

před 2734 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek