Miroslavst

Hygiena v domácnosti

Zajímalo by mě, jak to doma děláte. Určitě každý po použití wc si jde opláchnout ruce. To je normální. Ale jdete si opláchnout ruce, když jdete od počítače?
Klávesnice je údajně 5× špinavější než wc.
Doplňuji:
Záchodové prkénko je čistší než klávesnice
viz zdroj:
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-zajimavosti/89714/zac­hodove-prkenko-je-cistsi-nez-klavesnice.html

Nejlepší odpověď
anonym

Týká se to klávesnic PC používaných více lidmi. Když má někdo v práci prase,převlečené za kolegu(yni),to je pak těžké.Kliky od dveří,kávovary,led­ničky,všechno společné.Auto­busy,Metro,spol. prostory.Nejde přece chodit celé dny v „atombordelu“.
Prostě – mýt si ruce a mýt si ruce.Ale kde je hranice mezi čistotou a posedlostí?

Další odpovědi
dudu

Miroslavest., sice máte pravdu avšak uvažujete poněkud demagogicky. Také na sobě a v sobě má každý z nás více než kilo těchto breberušek a přesto jsme v pohodě a bez některých bychom se dokonce ani neobešli. Je tomu tak proto, že se navzájem hlídají na principu udržení rovnováhy sil. Průšvih nastává, když sami tuto paritu nějak porušíme, nebo někde „chytíme“ potvůrku více patogenní. Pak si s tím občas neporadí ani náš imunitní systém. A vězte, že nejvíce agresivní potvůrky, /rozšířené a jinak za běžných okolností neškodné/ pocházejí právě ze sterilně čistého prostředí nemocnic atd.

Tím však nechci říci, že bychom se měli chovat jako nějací špindírovél. Doma je např. nejvíce nebezpečná houbička od nádobí

annas

I když jinak Blesk nečtu, přečetla jsem si Váš zdroj. Ale myslím si, že u počítače, který používá jen jeden člověk, to není tak katastrofické.

Okopírovala jsem poslední větu článku:

„Je to všechno v lidech, kteří se vrtají v nose nebo si nemyjí ruce, když odejdou z toalety a když pak používají počítač,“

vysvětluje příčiny zamoření klávesnic profesor mikrobiologie Hugh Pennington.

Že by takoví špindírové v kancelářích převažovali? Řekla bych, že držadla vozíky v marketech, dopravních prostředcích či kliky atd. jsou na tom asi hůř, pokud jde o různé mikroby.

mosoj

Tak to je přímo sterilní. Nejhorší jsou rukojeti nákupních vozíků v obchodních centrech. Tam prý to skáče i do pytlíků s rohlíky.

GangstaHelper

V klávesnici je údajně více mikrobů než na WC, jestli to ale znamená, že je špinavější, to nevím.

Ne, ruce si neumývám, kolikrát u PC i jím.

Blesk? No Miroslave =)

mojitek

Pokud jde o mou vlastni klavesnici tak no problem,ale samozrejme kdyby slo o netkavarnu a pod kde na to saha kdekdotak ,to je neco jineho. Jinak jak uz tady nekdo psal-nakupni kosiky,voziky,nebo verejne zachodky,madla u eskalatoru tam maji mikroby hody..
Na druhou stranu- prilisna hygiena vic uskodi,takze prehanet se nema ani v tomto ohledu

RAB

to slyším poprvé

Lucimia

Já to teda taky moc nedodržuji, vždy na to zapomenu :( často u počítače i jím, takže…
Ale po příchodu domů si myju ruce a celkově jsem čistotná, tak doufám, že takovej bordel v klavesnici nemam…

Jahoda

Jde o to, kolik lidí klávesnici používá. Můj muž je většinou v Praze a já jsem doma sama, takže klávesnici ve většině případech používám jen já. Když muž přijede, používá ji také, ale dodružuje všechny hygienický zásady (stejně jako já), tudíž je velmi malé riziko, že by byla klávesnice velmi špinavá a špinavější než třeba to záchodové prkénko… 🙂

vyneve

je to trošku off..ale týká se to hygieny a toalety.

navíc: počet bakterií nerozhoduje. rozhoduje jaké tam jsou. pokud jsou na klávesnici bakterie z ruky- tak se jich nemusíme bát, protože je máme na prstech:)

Zdroj: viliammasaryk­.blog.sme.sk/c/230301­/Cistota-toaletyaky-ma-vlastne-zmysel-Ma-nejaky.html

lorja

A co taková láhev na pití pro cyklisty.Je vložená do držáku na kole a celou dobu se na ni práší.Žíznivý cyklista se často osvěžuje za jízdy.Takže jen láhev vyndá,otevře uzávěr a napije se.Docela by mě zajímalo kolik bacilů si vlastně sám do svého organismu přidá.

Saurus

No jako různé bakterie a jiné potvory jsou všude okolo nás. Na některé je náš organismus zvyklý, jiné jsou pro něj nové a zaleží na našem imunitním systému jak si s nimi poradí… Já osobně si myslím že důležitější, než si mýt ruce jak posedlí, je posilovat svou imunitu. Pokud žijeme ve sterilním prostředí, pak nás skolí ledacos.
A jestli je klávesnice špinavější než záchod? No ta moje doma pro mě osobně nebezpečná není, jsou to „moje vlastní“ bacily. Vemte si jak si dříve lidé mysleli, že novorozence ochrání před nákazou tak, že bude spát odděleně od maminky. Dnes spí novorozenci s maminkama na pokoji protože bakterie maminky jsou pro novorozence prospěšné, posilují jeho imunitu, stávají se jeho vlastními. Jsou bezpečnější než ty cizí nemocniční. To samé s klávesnicemi. Když sedím někde na veřejném PC, je lepší si ruce umýt, ale doma to nedělám, u počítače i jím. Po záchodě si ale ruce samozřejmě myju. A pokud má někdo pochybnosti, nejlepší je prostě umýt si ruce před každým jídlem a hotovo 🙂