veruniki

hydrokela lecba?

malej tri mesice ma hydrokelu ve varleti pry jse to neoperuje ale nekde pisou zew ano tak bxych chtela vedet jak to vlastne je?

Odpovědi
dědapetr

Jak se hydrokéla léčí?
Léčba může být konzervativní či chirurgická. Konzervativní léčba přichází v úvahu u novorozenců (zde je důsledkem přetrvávajícího spojení mezi dutinou břišní a dutinou varlete), kde se může hydrokéla vstřebat (jen za předpokladu, že se výše uvedené spojení uzavře). Přetrvává-li hydrokéla více než jeden rok, je namístě léčba chirurgická.
Dále je konzervativní léčba indikována u starých a rizikových mužů. Zahrnuje nošení suspenzoru, eventuálně provedení punkce a vypuštění obsahu. Po odsátí lze do obalů aplikovat např. tetracyklinová antibiotika s anestetikem pro sklerotizační efekt. Výsledky jsou však jen dočasné. Chirurgická léčba, která se liší podle toho, je-li provedena v dětském, či dospělém věku. U dětí se zásadně operuje v třísle a přerušuje se spojení mezi dutinou břišní a varletem. U dospělých se volí přístup z šourku a obaly varlete se při této operaci zřasí, čímž se docílí minimálního pooperačního otoku a krvácení.